Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Športové aj elegantné pánske saká. Vieme, ako z vás urobiť pravého gentlemana

Pánske sako. Kúsok oblečenia, ktorý nesmie chýbať v skrini žiadneho dospelého muža. Ako ale vybrať to pravé? Sako, ktoré vám dokonale padne? Ktoré vás nebude obmedzovať v pohybe ani na vás visieť ako vrece od zemiakov? Naučíme vás pár základných pravidiel - s ich pomocou si pánske sako zvládne kúpiť úplne každý.

 

Sako musí sedieť v ramenách

Či máte (alebo nemáte) správnu veľkosť saká najlepšie spoznáte podľa ramien. Ramenné švy totiž musí sedieť presne na vonkajších koncoch vašich ramien. To overíte nielen pomocou hmatu, ale aj zraku - keď sako sedí správne, nikde v oblasti ramien sa pri vzpriamenom postoji nekrčí. To isté platí aj o rukávoch. Mali by byť krásne rovné, bez záhybov alebo viditeľného krčenia látky.

 

Sako a dĺžka: záleží na type

Kľúčovú úlohu v tom, ako dobre na vás bude sako vyzerať, hrá jeho dĺžka. Športové alebo voľnočasové saká bývajú kratšie, než tá spoločenská. U tých sú pravidlá voľnejšie, nosia sa treba k džínsom a dôležité je len to, aby nebola zbytočne dlhá. Ak si ale kupujete pánske sako na spoločenské udalosti, musí byť práve tak dlhé, aby ste sa vo vzpriamenej polohe dlaňou dotýkali jeho lemu. Overiť si správnu dĺžku môžete aj zozadu: sako by malo siahať tesne pod váš zadok.

 

Pánske saká a rukávy

Keď už je reč o dĺžke, nesmieme zabudnúť dĺžku rukávov. Rukáv musí končiť na vašom zápästí, respektíve kúsok nad ním. Pod sako si samozrejme vždy obliekajte košele s dlhým rukávom, ktoré sú skvelým sudcom: akonáhle vám spod saka vyčnieva asi 1-2 cm rukáve košele, máte správnu dĺžku rukávov saká. Košele s krátkym rukávom pod formálnym sakom nenoste. Nikdy.

 

Ako sa sako správne zapína?

Veľa mužov trošku zápasí aj s tým, ako správne pánske sako zapínať. Všeobecné pravidlo znie: nikdy nezapínajte spodný gombík. U sák s dvoma gombíkmi zapínajte len ten vrchný, u sák s tromi gombíkmi vrchné dva (prípadne len prostredný, záleží na type saká). Ak sedíte, je sako vždy rozopnuté. Ak stojíte, je vždy zapnuté. Športové sako pre voľný čas si môžete zapnúť podľa ľubovôle, ale aj u neho platí, že s rozopnutým spodným gombíkom budete vyzerať najlepšie. Saká sú tak skrátka strihaná.

 

Aké sako k postave?

Muži štíhlej atletickej postavy by mali voliť skôr kratšie sako - ideálne je spomínané športové alebo voľnočasové sako, ktoré často býva vyvedené vo forme slim (prípadne slim fit). Vyzerá skvele treba k džínsom alebo plátenným nohaviciam. Naopak silnejším mužom prospejú pánske saká dlhší, ktorá opticky predĺži ich postavu. Napriek tomu ale myslite na pravidlá správnej dĺžky: v príliš dlhom saku možno budete vyzerať štíhlejšie, ale rozhodne nie lepšie.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo