Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Pánske nohavice pre akúkoľvek príležitosť. Či už idete do divadla, hôr alebo posilňovne

Kúpiť si pánske nohavice nie je iba o tom vybrať tie, ktoré sa vám najviac páči. Dôležitú úlohu hrajú aj strih, dĺžka alebo funkčné vlastnosti. Poradíme, ako vybrať pánske nohavice pre jednotlivé príležitosti tak, aby ste v nich dobre vyzerali aj sa dobre cítili.

 

Spoločenské nohavice k obleku

Začnime hneď zostra: pánske spoločenské nohavice k obleku. Toto formálne oblečenie znosíte napríklad do divadla alebo na ples a zo všetkého najdôležitejšie je, aby ste ho dokázali farebne zladiť s topánkami aj sakom. Osvedčenou kombináciou je rovnaká farba nohavíc i saka, na menej formálne akcie však môžete farby kombinovať. Oficiálne pravidlá pre miešanie farieb neexistujú (prípadne sú protichodné), je to teda hlavne na vás a vašom estetickom cítení. Najlepšie je čierna obuv – k tej sa hodia takmer akékoľvek nohavice.

 

Oveľa prísnejšie sú pravidlá pre dĺžku a šírku nohavíc. Pánske spoločenské nohavice na vás nesmie plantať (stále obľúbenejšie sú preto úzke nohavice typu slim) a navyše nesmiete mať moc dlhé nohavice. Ideálne je, ak sa nohavice pri vzpriamenom postoji nad topánkou ľahko zvlní (tzv. medium break). Existujú aj varianty kratších nohavíc: po vrchnú hranu päty (no break), k členku (le premier) alebo dokonca nad členok (Thom Browne). Pri kratších nohaviciach už je však aj v stoji vidieť ponožka aj celá obuv - a farebné ladenie tak býva ešte zložitejšie. Voľbou medium break nemôžete nič pokaziť.

V súvislosti s dĺžkou nohavíc musíme upozorniť aj na šírku. U členkov by pánske spoločenské nohavice mali mať asi 19 cm, výrazne širšie nohavice na vás budú viať ako prápor vo vetre. A nezúfajte, ak takéto nohavice nekúpite hneď: dnešné výrobcovia s tým počítajú a dĺžku aj šírku nohavíc si môžete ľahko upraviť v úpravni oblečenie.

 

Pánske nohavice chino, cargo a plátené

Opusťme vody spoločenských pravidiel a pozrime sa na menej formálne oblečenie. Plátené, cargo alebo chino nohavice zo 100% bavlny (prípadne s drobnými prímesami) vyberajte hlavne tak, aby ste sa v nich pohodlne cítili. Tieto pánske nohavice zvyčajne nosíme do práce alebo na semiformálne akcie, stále si preto dajte záležať na strihu – nohavice vám musí dobre padnúť. Opäť sa vyvarujte príliš širokých nohavíc, mladí a štíhli muži môžu voliť skinny alebo slim strihy.

 

Nohavice outdoorové a športové

Zaobstarať si pánske športové či outdoorové nohavice je sranda. Toto oblečenie nekladie žiadne požiadavky na estetiku, ale naopak na funkčné vlastnosti. Na vnútorne aktivity ako je posilňovňa, alebo lezecká stena si môžete kúpiť akékoľvek športové nohavice, v ktorých sa cítite pohodlne a neobmedzujú vás v pohybe. Pre vonkajšie (outdoorové) aktivity sa pozerajte na funkčné vlastnosti: odolnosť proti vetru a dažďu, priedušnosť a pod.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo