OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

lMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Pánske funkčné bundy - Nielen krása je dôležitá

 

Poznáte ten pocit, keď nám nejaké oblečenie padne do oka, veľmi sa nám páči, stále nad ním rozmýšľame, lebo ho túžime mať. V tej chvíli nepremýšľame nad tým, či je aj praktické, či splní svoj účel, ale nám úplne stačí to, že je pekné na pohľad.

Iné je to ale v prípade, keď na prvom mieste pri výbere daného oblečenia je jeho funkčnosť a praktickosť. Tu by nám nepomohol iba zovňajšok, pretože, ako sa hovorí, čo z peknej misy, keď je prázdna. Určite by sme sa mali čím pýšiť a možno by nás tešili závistlivé a obdivné pohľady nášho okolia, ale čo z toho, keby sa to minulo účinkom.

Opäť sa vrátime k tomu, že veľmi dôležitý je materiál vrchného oblečenia, ktorým býva v niekoľkých obdobiach roka aj bunda. Vieme, že niektoré ročné obdobia vedia byť veľmi vrtkavé a nevyspytateľné. Treba sa dobre vybaviť, aby nás neprekvapil dážď alebo nepríjemný vietor. Ak si vyberieme správnu bundu, ktorá je určená práve na takéto počasie, určite nezostaneme zaskočení.

 

Ako vyberať?

 

Od pánskych funkčných búnd, najmä nepremokavých, očakávame, že budú odolné voči vode, vetru a v neposlednom rade aj chladu. Spoliehame sa na to, že nám ponúknu kvalitu a komfort. Ide totiž o bundy, ktoré sú presne určené na istý cieľ, predovšetkým na šport. Veď nie je nič horšie, ako sa necítiť pri obľúbenom športe príjemne. To by nás veru vôbec netešilo a čoskoro by sme to vzdali.

Pri výbere takejto bundy je dôležitý materiál a miera odolnosti voči nepriaznivým vplyvom počasia. Takým najväčším „nepriateľom“ môže byť dážď. Ak teda nechceme dopadnúť ako zmoknuté „kura“, mali by sme sledovať mieru nepremokavosti bundy.

Väčšinou sa miera nepremokavosti búnd delí podľa technológie výroby na dve základné skupiny: na bundy z husto tkaných látok a na bundy s membránovým prevedením. V prvom prípade je bunda označená ako vodeodolná či vodorepelentná a u istých značiek nájdeme aj údaj o gramáži materiálu na m2 látky. Tieto bundy sú extra kompaktné, lebo použitý materiál je veľmi tenký. Skôr nasiaknu vodu, no veľmi rýchlo vyschnú a sú maximálne priedušné. Membránové bundy majú podlepené švy a predovšetkým na nich nájdeme informáciu o číselnej hodnote vodného stĺpca a priedušnosti konkrétnej membrány.

 

Aj farba je rozhodujúcim atribútom

 

Rovnako dôležitá je aj farba bundy a jej viditeľnosť. Mnohí športujeme vonku, napr. pešia turistika, cyklistika, beh a je podstatné, aby sme boli viditeľní pre vodičov. Platí to však aj vtedy, keď ideme do práce na „pešo“, tiež sa hýbeme po cestných komunikáciách.

Toto všetko sú prvoradé atribúty funkčnosti a praktickosti pánskej bundy, aby sme boli maximálne spokojní so správnym výberom a kúpou. V našom internetovom obchode nájdete ponuku pánskych funkčných búnd, ktorá môže byť pre Vás zaujímavá. Všetky tieto bundy u nás sú nepremokavé, vetru vzdorné a priedušné z kvalitného materiálu. Môžete si vyberať z viacerých farieb-klasickú čiernu, modrú vo viacerých odtieňoch alebo sivú, zaujímavú zelenú či hnedú. Investícia do kvality sa Vám rozhodne oplatí!

 

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo