Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiťPánske šály a šatky - Nielen pre dámy

 

Hoci šály a šatky sú typickými módnymi doplnkami žien, tentokrát vám prinášame históriu pánskych šálov, o ktorej ste možno nevedeli. Páni, ktorí kráčate s dobou a vyznáte sa vo svete módy, zbystrite pozornosť. Tieto riadky môžu byť totiž pre vás veľkou inšpiráciou a povzbudením.

 

Kde a kedy to všetko začalo?

 

Aj Vy si kladiete túto otázku? Tiež Vás zaujíma, ako to bolo s pánskymi šálmi? Kde sa tu vzali? Kto ich nosil ako prvý? Dnes už na tieto otázky existujú odpovede.

Šály boli a sú súčasťou pánskeho oblečenia už viac ako dvetisíc rokov. Historicky boli nosené a zdobili krky niektorým z našich najväčších vládcov a vodcov. Zaujímavosťou je, že v minulosti sa nosili pánske šály z rôznych náboženských dôvodov, čo im bezpochyby pridávalo na  ich význame.

Hoci sa ich vznik pripisuje Číne, ich história sa datuje až do starovekého Ríma. Starí Rimania ponímali šál ako látku na potenie, ktorá sa používala pre čistotu a často sa nosila uviazaná okolo pásu alebo voľne obtočená okolo krku, najmä v horúcich dňoch. Zaujímavý je tiež na pánskych šáloch fakt, že podľa druhu tkaniny sa rozlišovali zámožnejší a bohatší od tých ostatných. Tí ich nosili práve z toho dôvodu, aby ukazovali svoje elitárstvo v spoločnosti. Neskôr, keď sa dostali pánske šály a šatky do Číny, tam ich nosili terakotoví vojaci ako formu vojenského odevu.

Čo poviete, milí páni, celkom zaujímavá história vašich šálov, nie? Dnes ich určite takto nikto nevníma. Berieme ich skôr ako praktické a zároveň módne doplnky.

 

Aké šály a šatky sa nosia dnes

 

Koniec 19. storočia priniesol veľmi plodné obdobie pre pánske šály a šatky. Vtedy totiž prešli pomerne veľkým vývojom a stali sa jednou z najdôležitejších spôsobov prezentovania pánskeho outfitu. V súčasnosti sú každodennými spoločníkmi takmer všetkých mužov všetkých vekových kategórií.

A keďže aj my vieme, čo majú páni radi, pripravili sme pre všetkých mužov ponuku pánskych šálov a šatiek v našom e-shope. Vyberať si môžete zo štyroch farieb, modrej, čiernej, sivej a hnedej, ktoré sú veľmi populárne a obľúbené. Šály od nás sa nedajú zahanbiť ani svojou značkou, práve naopak, popýšiť sa môžete napríklad krásnym šálom od Bruna Bananiho alebo elegantným šálom značky J. Jayz môžete očariť svoju partnerku.

Ak je aj pre Vás tento módny doplnok veľmi dôležitý a radi sa ním zdobíte, neváhajte navštíviť náš internetový obchod a vybrať si ten svoj obľúbený. Čaká iba na Vás!

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo