Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Sandále – (ne) typická pánska obuv


Sandále či šľapky sa nám väčšinou spájajú so ženami a ženskou módou. Ale v dnešnej dobe je táto obuv samozrejmosťou aj u mužov, dokonca čoraz viac si sandále získavajú priazeň a svoje miesto aj v pánskom šatníku.
Dnes už nie je žiadnym zjavom, keď vidíme chodiť po ulici mužov v sandáloch alebo šľapkách. Napríklad na pláži či pri mori je to normálnou záležitosťou. No možno ešte pár rokov dozadu neboli sandále typickou obuvou mužov, ale pýšili sa nimi hlavne ženy. Prekvapujúci je však fakt, že ak sa pozrieme ďalej do histórie, tak zistíme, že sandále ako prví nosili práve muži.


Egypt a sandále


Aj Vy sa pýtate, čo majú spoločné Egypt a sandále? Jedno určite, a to je pôvod. Prvé kusé informácie o obuvi Egypťanov sa objavujú v roku 3000 pred n. l., z čias vzniku prvej dynastie faraónov. Typickou obuvou tej doby boli sandále, aj keď hieroglyf označujúci sandále zrejme neexistuje, respektíve nebol doteraz objavený.
Sandále v histórii Egypta mali rôzny tvar a spoločenský význam, a to aj s poukazom na sociálny aspekt. Sandále sa vyrábali z kože, častejšie z tŕstia alebo palmového lyka.
Sandále poznali aj v starovekom Grécku či v rímskom impériu. Azda najznámejším druhom obuvi z obdobia rozmachu rímskeho impéria je obuv rímskych legionárov Caliga alebo Caligae, všeobecne známa pod prívlastkami ako “gladiátorky“ či grécko-rímske sandále. Podľa sandálov najrôznejšieho druhu sa dalo poznať, do akej spoločenskej triedy ich nositeľ patrí.

Pohodlná pánska obuv na pláž i na prechádzku


Keď sa blížia slnečné letné dni a počasie nám praje, vtedy siahame nielen po ľahšom a vzdušnom oblečení, ale aj pohodlnej a ľahkej obuvi. A aké topánky sú príznačné pre leto? Jednoznačne sandále či šľapky. Obuv populárna aj u mužov čoraz viac.
Ak aj Vy patríte k mužom, ktorí musia mať vo svojom šatníku kvalitné sandále alebo šľapky, tak u nás ste na správnom mieste. V našom internetovom obchode máme pre Vás ponuku rôznych druhov pánskych sandálov a šľapiek, z ktorých si môžete vybrať pre seba tie pravé. V ponuke je niekoľko farebných prevedení pánskych sandálov a šľapiek svetových značiek a vo viacerých cenových reláciách.
Nečakajte až na horúce letné dni, pripravte sa na ne už teraz kúpou kvalitných pánskych sandálov.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo