Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Nezáleží na tom, čo robíte za prácu. Spoločenské topánky musí vlastniť každý muž

Či už ste vrcholový manažér, telefonista alebo murár - vo vašom topánkovníku nesmie chýbať kvalitná spoločenská obuv. Elegantné topánky, ktoré oprášite vždy, keď idete do divadla, na promócii svojej dcéry alebo napríklad na ples. Že žiadnu takúto obuv nemáte? Potom je na čase to napraviť. A to čo najskôr.

 

Čierne Oxfordky: najvyšší stupeň formálnosti

Ak vás čaká stretnutie s prezidentom krajiny, riaditeľom veľké firmy alebo ples s veľmi prísnym dress codom, nesmiete si na svoje nohy obuť nič iné, než čierne Oxfordky. Koženú obuv z približne 18. storočia, ktorá je charakteristická uzavretým šnurovaním a prešitím na špičke, ktorá vedie z jednej strany topánky na druhú. Podľa toho Oxfordky vždy spoznáte. Túto veľmi formálnu obuv by mal mať vo svojom topánkovníku každý muž - aspoň jeden pár.

 

Derby: formálnosť poľavuje

Menej formálnym bračekom Oxfordek sú elegantné poltopánky zvanej Derby. Tieto už majú otvorené šnurovanie (bočný diel je prišitý k tomu prednému) a hodí sa na bežné denné nosenie k obleku, prípadne aj nohaviciam a košeli. Derby topánky (rovnako ako Oxfordky) môžu byť navyše výrazne zdobené – takým topánkam potom dávame "prívlastok" Brogue. Každopádne platí, že Brogue si nechajte skôr na menej formálne akcie - na tie formálne musí byť obuv jednoduchá a hladká.

 

Casual obuv na bežné nosenie

Cez víkendy (prípadne pohodových dňoch v práci) môžete z formálnosti zľaviť ešte viac a zaobstarať si napríklad elegantné semišové alebo už spomínané Brogue topánky, napr. hnedej farby. Sú síce oveľa menej formálne, ale stále zostávajú veľmi reprezentatívne – a vy tak nezostanete nič dlžní svojej povesti pravého gentlemana.

 

Monk: poltopánky bez šnurovania

Úplne zvláštnym prípadom je potom obuv značená Monk. Jedná sa o elegantné poltopánky, ktoré však nemajú šnurovanie a zapínajú sa na pracku. Nehodí sa na ples alebo veľmi formálne príležitosti, ale do práce k obleku si ich určite vziať môžete. Opäť platí, že z hľadiska formálnosti je najlepšie čierna farba.

 

Vždy z kože

Záverom pripomíname, že elegantné topánky do spoločnosti musí byť vždy vyrobené z pravej kože. Výnimku tvorí len obuv na denné nosenie – ak pracujete napr. ako obchodný zástupca a budete v topánkach chodiť každý deň, voľte obuv s koženým zvrškom a textilnou podšívkou. Kožená podšívka by sa vám totiž rýchlo predrela.

 

A nezabudnite si topánky ešte predtým, ako je prvýkrát obujete, poriadne rozchodiť. Koža je prírodný materiál, ktorý pracuje. Prvé 2-3 dni preto doma po večeroch chodievajte v nových topánkach, aby ste si ich poriadne roztiahli a prispôsobili svojmu chodidlu.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo