Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Obuv pre mladé dievčatá. Elegantná, pohodlná i štýlová

Zháňate pre svoju dcérku pekné a pohodlné dievčenské topánky? Tenisky na šport, poltopánky do školy alebo sandále do záujmového krúžku? Potom si dajte pozor hlavne na to, aby ste trafili správnu veľkosť. Dievčatá v predškolskom a školskom veku sú vo vývine a nohy im povyrastú cca o 10 mm za rok. Obuv tak budete musieť často meniť - možno aj viackrát do roka.

 

Výber veľkosti: obuv radšej väčšie

Trafiť správnu veľkosť tenisky, sandále či akokoľvek iné topánky pre rýchlo rastúce detskú nôžku je tým najväčším orieškom, ktorý vás pri výbere obuvi pre dievčatá čaká. Ak nepoznáte veľkosť nohy svojej princeznej, poctivo ju odmerajte. Najlepšie tak, že obkreslíte nohy vašej dcérky na papier, zmeriate vzdialenosť medzi pätou a najdlhším prstom a následne k tejto hodnote pripočítate 10-15 mm (tzv. nadměrek). Tým získate hodnotu, ktorá by sa mala rovnať vnútornej veľkosti dievčenské topánky.

 

V žiadnom prípade nezabudnite na pripočítanie nadměrku (platí najmä pre tenisky). Noha totiž pri chôdzi či športu v topánke pracuje, prsty sa posúvajú smerom vpred a potrebujú priestor. U obuvi pre deti je nadměrek o to dôležitejšie, že nôžka neustále rastie. Ak by ste nadměrek nepripočítali (alebo pripočítali len malý), museli by ste svojmu dievčatku kupovať novú obuv každý mesiac. Možno aj častejšie.

 

Obuv pre deti musíte často meniť tak či tak. Aj keď svojej dcére kúpite športové tenisky alebo sandále s dostatočne veľkým nadbytkom, najneskôr do roka budete musieť topánky vymeniť za väčšie. Občas preto nôžku svojou dievčatka premerajte a uistite sa, že jej obuv nie je malá. A ak by si vaša princezná sťažovala, že jej topánky drú alebo jej snáď niečo bolí (prsty, holeň, chrbát), určite to neberte na ľahkú váhu a topánky čo najrýchlejšie vymeňte.

 

Vyhnite sa podpätkom

Aj keď dievčatá, ktoré vstupujú do obdobia puberty, budú žobroniť o obuv na podpätku, buďte v tomto smere nanajvýš opatrní. Chôdza v topánkach na podpätku je totiž pre nohu veľmi neprirodzená. Zaťažuje úplne iné svaly, ako klasická obuv, a navyše je pre nedostatočne fixovanú detskú nôžku nebezpečná. Môže ku príkladu viesť ku plochým nohám. V puberte sa skrátka detská noha veľmi rýchlo vyvíja, a preto pre ňu obuv na podpätku nie je vhodná. Ak však naliehanie mladé dievky napriek tomu neodoláte, kúpte jej maximálne jedny dievčenské topánky s podpätkom a postrážte si, aby tuto obuv nosila len pri výnimočných príležitostiach. Na denné nosenie určite nie.

 

Mať deti je veľká radosť - ale také veľká starosť. Vybrať vhodnú obuv pre nich niekedy býva oriešok, ale ak sa budete držať popísaných pravidiel, určite to zvládnete.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo