Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Keď bolia nohy...

 

Kto by nepoznal bolesť nôh? Určite každý jeden z nás! My dospelí máme už viac-menej nárok na to, aby nás nohy boleli. Veď sa dennodenne nachodíme či nabeháme niekoľko kilometrov a naše nohy majú veľmi dobrú pamäť. Povedzme si úprimne, nohy nás bolia všetkých.

Ak nám však dieťa povie, že ho bolia nohy, nemusí byť príčinou celodenný výlet, túra alebo prechádzka či dlhé státie v rade. A preto by sme bolesť nôh-chodidiel u detí nemali podceňovať. Môže totiž ísť o iné príčiny bolesti detských nôh, ako je napr. nesprávna obuv, hlavne v čase, keď sa dieťa ešte vyvíja-rastie.

 

Čo by sme mali ešte vedieť...

 

Skôr než začneme nakupovať obuv pre deti či už máme doma dievča alebo chlapca, mali by sme vedieť ešte zopár dôležitých informácií. V prvom rade si treba uvedomiť, že detská noha rastie veľmi rýchlo. Najmä v malom veku je preto veľkosť o pol čísla zanedbateľná a veľmi rýchlo do nej dorastie. Preto, ak niečo kupujete v predstihu, majte na mysli aj tento fakt. Do dvoch rokov je zmena najintenzívnejšia. Chodidlo sa potom postupne vyvíja až približne do pätnásteho roku, tu je však odchýlka maximálne pol čísla na rok.

Rovnako dôležitý je aj materiál topánok, ktorý by mal zodpovedať určitým parametrom. Topánky by nemali byť vyrobené z umelých nepriedušných látok. Veľmi dôležité je, aby boli ľahké, keďže deti ich majú na nohách takmer celý deň. Keď chytíte topánku do ruky, vyskúšajte aj jej ohybnosť. Obuv musí byť najohybnejšia v časti, kde majú deti kĺby prstov. Podrážka však nemôže byť úplne mäkká a príliš poddajná, lebo inak nepodá deťom potrebnú stabilitu. V neposlednom rade pozerajte aj na tlmiace vlastnosti topánok, ktoré znižujú odpor vyvíjaný chôdzou po betóne. Niektoré modely majú túto vlastnosť už od výroby, v iných si môžete poradiť špeciálnou vložkou, ktorú môžete presúvať do rôznej obuvi.

 

Obuv pre každého chlapca

 

Dnešná móda je veľmi lákavá, to musíme uznať všetci. Týka sa to aj sveta topánok, aj tých detských. Niekedy máme pocit, že sa úplne strácame v mori toľkých ponúk, druhov, štýlov topánok a cítime sa bezradní. A ešte keď sa k tomu pridajú aj požiadavky nášho dieťaťa, ktoré si všemožným spôsobom chce vydobyť svoje, tak už sme na pokraji nervového zrútenia.

Pamätajme si však za každých okolností, že zdravý vývin chodidiel našich detí musí byť na prvom mieste. Nielen dievčatá, ale aj dnešní chlapci rozumejú móde a chcú sa páčiť, byť frajermi. No nie vždy obuv, ktorá sa im páči, je aj pre nich vhodná.

Ak hľadáte správnu obuv pre svojho syna, u nás ju určite nájdete! V našom internetovom obchode si môžete vyberať z bohatej a lákavej ponuky chlapčenských topánok, ktoré si zamilujú aj Vaše deti. Rôzne farebné kombinácie, svetové značky, modely, vzory-to je záruka kvality a ceny! S topánkami od nás budú chodidlá Vášho dieťaťa stále v bezpečí a maximálnom pohodlí!

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo