Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Viete, ktorá obuv je správna pre deti?

Dnešný svet detskej módy ničím nezaostáva za módnym svetom dospelých ani čo sa týka obuvi. V každej predajni obuvi sa môžeme doslova kochať pohľadom na detské topánky, od najmenších veľkostí až po tie väčšie. Ihrajú všetkými farbami, vzormi, strihmi a keď vidíme rozžiarené tváričky našich detí, kto by im odolal? Mnohí rodičia nedokážu povedať nie a kúpia svojim deťom to, čo chcú a čo sa im páči. Ale je to vždy správne? Položme si ako rodičia ruku na srdce, a opýtajme sa sami seba: „Beriem pri výbere obuvi svojho dieťaťa do úvahy aj zdravotné hľadisko?“ Ak máme byť úprimní, asi veľmi nie. Pravdou však je, že jednou z podmienok správneho vývinu pohybového systému u detí je aj správne obúvanie. Detská noha je extrémne citlivá na škodlivé vonkajšie vplyvy. V dôsledku nesprávneho výberu obuvi preto môže dôjsť k nevratnému poškodeniu kostry chodidla, jeho deformitám a následne zafixovaniu chybného držania tela napríklad v podobe skoliózy.

Vyhýbajme sa kúpy detskej obuvi „naslepo“

Najväčšou chybou rodičov je, ak kupujú svojim deťom topánky bez nich. Možno, aby ušetrili čas a nerobili im deti zbytočné „nervy“, ale rozhodne to nie je správne riešenie. Veď ani my si nekupujeme topánky pre seba len tak od „oka.“ Je logické, že si obuv pred kúpou vyskúšame. O to skôr by si ju mali skúšať deti, ktorým noha do dospelosti stále rastie a vyvíja sa. Obuv treba dôkladne vyskúšať jej obutím postojačky, po predchádzajúcom premeraní chodidla. Je vhodné skúšať celý pár topánok s prejdením sa po predajni.

Materiál a strih sú tiež dôležité. A čo opätky?

V prvom rade treba vyberať obuv vyrobenú z prírodných materiálov, ako napríklad prírodné usne a textil. Sú mäkké, priedušné, absorbujú zvýšenú fyziologickú vlhkosť detskej nohy a zároveň sa vďaka svojmu zloženiu vhodne prispôsobia anatomickému tvaru chodidla. Tieto materiály vyhovujú náročným hygienickým kritériám. Za nevhodné materiály sa považujú rôzne plasty a koženky. Nakoľko sú tvrdé, ťažko sa prispôsobujú tvaru chodidla a sú nepriedušné. Pre malú schopnosť odvádzať vlhkosť z povrchu kože môžu byť príčinou nepríjemných plesňových ochorení. V prípade malých detí je vhodnejšia nízka členková obuv, šnurovacia alebo na zips, z čo najľahších materiálov. Veľmi dôležitá je z hľadiska funkčnosti detskej obuvi jej ohybnosť. A čo opätky? Podpätky by mali byť u detskej obuvi čo najnižšie, s veľkou plochou pre udržanie stability. Zásadne sa neodporúčajú topánky s vysokými štíhlymi podpätkami. Dôležitá je zásada vyberať obuv podľa účelu jej používania. Pre pobyt v interiéri je vhodná ľahká vzdušná obuv, na športovanie zasa športová obuv. Rekreačná obuv by sa mala používať najmä pri rekreačno - vychádzkových príležitostiach. Akúkoľvek obuv hľadáte pre svoje deti, tak u nás ju rozhodnete nájdete! V našom internetovom obchode si môžete vybrať detskú obuv pre menšie aj väčšie deti, dievčatá i chlapcov, topánky moderných strihov, zaujímavých farieb a rôznych značiek. Pre vaše deti ponúkame kvalitnú obuv z príjemného a pohodlného materiálu, ktorý bude veľmi šetrný k nohám vašich ratolestí.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo