Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Vychutnajte si naplno krásy turistiky

Takmer každý pozná ten pocit, že napriek krásnemu počasiu a skvelej partii si nedokážeme vychutnať naplno krásy turistiky. Problémom je nesprávna obuv, ktorá nás buď tlačí alebo sa nám vyzúva. Výsledkom sú boľavé otlaky, prípadne pľuzgiere.

Ak holdujete turistike alebo patríte k milovníkom trekingu, mali by ste v prvom rade dbať na správny výber danej obuvi. Ak sa chystáte na hory a náročné turistické trasy, rozhodne by ste mali mať na nohách spoľahlivú, kvalitnú a v neposlednom rade aj maximálne pohodlnú obuv. Viete ako si vybrať tie správne turistické či trekingové topánky?

Základom je cieľ Vašej cesty

Kam vedú Vaše kroky počas turistiky? Je veľký rozdiel či obľubujete vysokohorskú turistiku po exponovaných terénoch alebo vychádzky do lesa. Dôležité je zodpovedať si otázku, či budete chodievať aj s ťažkým batohom. Turistické topánky sa rozdeľujú do viacerých kategórií. Jedným z menej používaných rozdelení je označenie podľa tvrdosti podrážky (písmenami A- mäkká podrážka, B, C, D - horolezectvo prípadne alpinizmus).

Jedným z najobľúbenejších typov obuvi sú trekingové topánky. Ide o obuv s tvrdšou podrážkou, ktorá je potrebná na vysokohorskú turistiku a vhodná na kamenistý terén. Ďalším dôležitým krokom je vybrať si správny strih a veľkosť topánok. 

Ako postupovať v tomto prípade? Platí základné pravidlo, že topánky si vždy skúšajte na ponožky, ktoré budete nosiť na turistiku. Poprechádzajte sa v nich najprv po rovine, nesmú sa Vám vyzúvať, ani Vás nesmú tlačiť. Keď si vyberiete svoje vysnívané turistické topánky, je potrebné sa o ne starať, aby boli Vaším verným partnerom po dlhé roky. Základným ošetrením je pravidelné umývanie. Nikdy nenechávajte svoje topánky dlhodobo zablatené alebo znečistené posypovou soľou. Umyť ich môžete klasicky pod tečúcou vodou pomocou handričky alebo hubky. 

Darujte svojim nohám to najdrahšie

Nohy nás nosia celý život, od prvých krokov až po tie posledné. Preto by sme pri kúpe topánok mali myslieť na to, že naše chodidlá potrebujú maximálnu starostlivosť. Platí to aj o turistickej obuvi, ktorú si tiež nekupujeme na rok či dva. Investícia do kvalitnej turistickej obuvi sa vždy oplatí!

Kvalitné, pohodlné a praktické turistické a trekingové topánky nájdete aj v našom internetovom obchode. Príďte si vybrať z ponuky svetových značiek, rôznych zaujímavých farieb a cenových relácií. Možno práve v našom e-shope čakajú na Vás tie, ktoré Vás budú sprevádzať na dobrodružných cestách.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo