Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Nohami pevne na zemi

Hoci občas si všetci radi zalietame myšlienkami v oblakoch a možno si predstavíme, aké by to bolo pozerať sa na svet z výšky, ale čo sa týka obuvi, radšej by sme mali stáť rovnými nohami na zemi.

Ženy bezpochyby milujú topánky na podpätkoch a mnohé dámy aj vysoké podpätky lodičiek. Naše nohy však potrebujú niekedy aj zmenu a odpočinok vo forme nízkej obuvi. Blíži sa letná sezóna a vtedy takmer všetky siahame po sandáloch, šľapkách alebo žabkách. Cítime sa v nich pohodlne a užívame si naplno teplé slnečné lúče. Letné sandále sú veľmi vďačnou obuvou na prechádzky, pláž či dovolenku.

Kam siaha ich pôvod?

Dámske sandále pokladáme viac-menej za samozrejmosť. Nikto sa nečuduje, o aké topánky ide. Poznáte však ich pôvod a takpovediac materskú krajinu? Aj Vy sa pýtate, čo majú spoločné Egypt a sandále? Nuž, je to práve ich pôvod! Sandále v histórii Egypta mali rôzny tvar a spoločenský význam, a to aj  s poukazom na sociálny aspekt. Sandále sa vyrábali  z kože, častejšie z tŕstia alebo palmového lyka.

Sandále poznali aj v starovekom Grécku či v rímskom impériu. Azda najznámejším druhom obuvi z obdobia rozmachu rímskeho impéria je obuv rímskych legionárov Caliga alebo Caligae, všeobecne známa pod prívlastkami ako “gladiátorky“ či grécko-rímske sandále. Podľa nich sa určovalo aj spoločenské postavenie.

Nemožno zabudnúť ani na dámske žabky, ktoré sú tiež veľmi obľúbené u nežnejšieho pohlavia. Nájdu sa však aj muži, ktorí ich radi nosia. Obuv ako stvorená na príjemné leňošenie pri mori či na kúpalisku. Zaujímavosťou je, že sa začali nosiť v Ázii a dodnes sú symbolom letnej obuvi. Charakteristickým je pre ne pásik v tvare Y.

Spoločenské sandále i sandále na platforme

Keď sa blížia slnečné letné dni a počasie nám praje, vtedy siahame nielen po ľahšom a vzdušnom oblečení, ale aj pohodlnej a ľahkej obuvi. A aké topánky sú príznačné pre leto? Jednoznačne sandále.

Dobrou správou je, že ich máme aj my v našom e-shope. A nie iba jedny! Môžete si vyberať z bohatej ponuky sandálov-spoločenské sandále i dámske sandále na platforme, dámske žabky,  pre každú ženu tie, ktoré jej najlepšie vyhovujú a na nohy sadnú ako uliate.

Nečakajte, kým Vás leto zaskočí horúčavami, pripravte sa naň už teraz kúpou kvalitných dámskych sandálov či žabiek.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo