Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach OTTO cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortiment
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
... |


Pohodlná domáca obuv. Aby vám nebola zima na nohy

Výberu domácej obuvi zvyčajne nevenujeme toľko času, ako výberu obutie do mesta či na šport. Je to pritom paradoxné - domácu obuv totiž nosíme častejšie. Kúpu nových papúč by ste preto nemali podceniť: je dôležité si postrážiť, aby spĺňali niekoľko základných parametrov. Ktorých?

 

Lekári domácu obuv odporúčajú

Najprv k tomu, prečo vlastne domácu obuv nosiť. Nestačí chodiť na boso? Nestačí, zhoduje sa väčšina lekárov. Chôdza bosky je v poriadku na prirodzenom teréne - napr. v piesku alebo po tráve. Akonáhle ale chodíte po rovnej a tvrdej betónovej (drevenej) podlahe, je to pre chodilo neprirodzené. Ak navyše nemáte podlahové vykurovanie, môže ísť od podlahy veľmi nepríjemný chlad. Nosiť papuče alebo akúkoľvek inú domácu obuv je preto žiaduce.

 

Nezabúdajte ani na to, že by ste mali mať domácu obuv pripravenú aj pre svojich hostí. Niekoľko kúskov papúč v zálohe pre vaše vzácne návštevy príde vždy vhod.

 

Volte priedušnou obuv

Ak si pôjdete vyberať nové papuče, väčšina predajcov vás vopred upozorní, aby ste v nich nechodili po vonku. Domáca dámska obuv býva vyrobená z ľahkej textílie a jednoduchej konštrukcie, takže nejaké chodenie po vonku v teréne by ju mohlo nenávratne zničiť. Nehľadiac na to, že by chôdza v papučiach nebola dvakrát príjemná.

 

Pri samotnom výbere sa pozerajte na to, či je materiál topánky priedušný. Zateplené papuče s kožušinkou, ktoré dostatočne nedýchajú, vám veľmi rýchlo zatuchnú - a určite nechcete, aby si toho časom všimol niekto z rodiny alebo vzácne návštevy.

 

Pozor na veľkosť

Kľúčovými parametrom je veľkosť topánky. Nezabúdajte, že dámska domáca obuv musí byť pohodlná - estetika je v tomto prípade až na druhom (treťom) mieste. Preto si kúpte papuče s širokou špičkou a veľkým nadbytkom, aby vás netlačili na prstoch. V čižmách alebo lodičkách môžete úzku špičku čas od času vydržať, ale ak by vás rovnakým spôsobom deformovala aj domáca obuv, časom by to malo nedozerné následky.

 

Zvážte obuv s protišmykovú podrážku

Najmä ak máte v kuchyni alebo kúpeľni dlažbu, mala by ste zvážiť obuv s protišmykovou podrážkou. Nie je totiž nič horšie, ako si kvôli kĺzavé podrážke domácu obuv dávať dole a chodiť po studené dlažbe bosky. Potom by pre vás papuče nemali prakticky žiadny význam.

 

Až teraz si môžete vyberať podľa vzhľadu. Väčšina predajcov má vo svojej ponuke veselé aj seriózne motívy - záleží na vás. Treba u nás v Otto máme dokonca vysoké domáce čižmy, ktoré skvele vyzerajú a navyše vás krásne zahrejú. Na dlhé a chladné zimy ako dámska domáca obuv úplne ideálne.

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať