OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť... |


Cestovanie v čase

 

Niekedy je zaujímavé občas sa zastaviť a obzrieť späť do minulosti módy, módneho sveta, aj toho pánskeho. Čo sa nosilo napríklad pred sto rokmi, čo bolo moderné, v akom oblečení dobývali muži ženské srdcia, v čom okúzľovali danú spoločnosť. Je fascinujúce cestovať v čase a sledovať, čo bolo v móde vtedy a ako ďaleko sme sa posunuli. Možno ste o niektorých veciach nevedeli, preto dozvedieť sa ich nikdy nie je neskoro. Nakukneme do 20.storočia, v ktorom pánsky oblek pozostával z troch kusov: saka, nohavíc a vesty. Páni nosili počas dňa tzv. žaket z čierneho alebo antracitového vlneného kabátu so šikmo ustrihnutými šosmi a špicatými klopami a do toho ladené nohavice, napr. s jemnými pásikmi. Okrem toho mali večerné obleky v tmavších farbách a drahších materiálov.

V neskoršom období sa zrodili aj viac „casualne“ štýly topánok na bežné nosenie ako mokasíny. Páni ich mohli výhradne  nosiť doma alebo na športové podujatia. Trendy prvok v business oblečení boli svetlé kárované alebo pruhované ponožky. Obdobie pred vojnou, počas vojny aj po vojne veľmi ovplyvnilo vývoj pánskej módy, ako aj módy vôbec.

 

Aj dnešná business pánska móda má svoje nepísané pravidlá

 

Myslieť si, že výber pánskeho obleku je jednoduché, mýlili by sme sa! O tom by nám vedeli rozprávať najlepšie páni, ktorí business oblečenie nosia pravidelne kvôli svojej práci. Niekedy aj muži robia zásadné chyby pri výbere obleku alebo jeho jednotlivých častí.

Prvá zásadná chyba, ktorej sa muži dopúšťajú pri kúpe obleku, je dĺžka rukávov košele a rukávov saka. Ten od košele by mal byť zhruba o centimeter dlhší. Druhou veľkou chybou je nesprávne zapínanie gombíkov na saku. Na saku s dvoma gombíkmi sa vždy zapína iba horný gombík. Tretím najväčším prehreškom je nesprávny výber kravaty. Jej dĺžka má byť taká, aby zakryla sponu. Dôležité je aj samotné uviazanie kravaty a rovnako aj príležitosť, na ktorú si ju muž dáva. Napríklad na obchodnom stretnutí, kde chce muž ukázať, že si váži obchodných partnerov, je kravata nevyhnutnosťou.

 

Business pánske oblečenie na dosah

 

Ak ovládate všetky tieto pravidlá pánskej módy, postačí už len navštíviť náš e-shop a vybrať si také business oblečenie, ktoré Vám padne ako uliate. Ponúkame všetkým moderným mužom široký výber nohavíc, košieľ, sák i celých oblekov vo viacerých farbách a svetových značiek. Príďte sa obliecť podľa najnovšej pánskej módy a na každú príležitosť práve k nám.

Hovorí sa, že slovo robí chlapa, v tomto prípade platí aj to, že chlapa robí  správne business oblečenie. V našom internetovom obchode si určite vyberiete to najlepšie pre seba.

zobraziť viac...
Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať