Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Elegantná a pohodlná móda. Oblečenie, v ktorom sa dobre cítite aj skvele vyzeráte

Aj v elegantnom dámskom oblečení do divadla, na ples alebo pracovnú schôdzku sa môžete cítiť skvele. Stačí iba poznať spoločenské pravidlá, obliecť sa tak, aby ste spĺňali dress code a zároveň sa v oblečení cítila pohodlne. Nie je to tak zložité - ako na to?

 

Oblečenie na ples: voľte šaty a vysoký podpätok

Ak ste dostala pozvánku na ples, zvyčajne na nej býva uvedené, ako sa máte obliecť. Pojmy ako "black tie", "white tie", "ultra formal" alebo "formal" značí veľmi formálnu akciu a prakticky vám nedovoľujú obliecť si nič iné, než dlhé večerné šaty, ktoré zahaľujú celé telo. Ruky potom zakryjete dlhými rukavičkami. Iba na menej formálne akcie si môžete vziať šaty bez rukávov. Čo sa týka farby, pokúste sa vyhnúť biele - tá je vhodná skôr na svadbu, na plesoch (najmä v zahraničí) sú do bielej oblečené debutantky - dievčatá uvádzané do spoločnosti.

 

Dôležitú úlohu v dress code na ples hrá tiež dámska obuv. Topánky musia mať vždy uzatvorenú špičku a byť na podpätku. Baleríny alebo dokonca sandále sú úplne zakázané! Čo sa farby týka, obuv by mala ladiť k šatám, určite nič nepokazíte čiernou. A materiál? Ideálne satén alebo napríklad lakovaná koža.

 

Návšteva divadla: pravidlá poľavujú

Pri návšteve divadla už nie ste dress codom toľko zviazaná, ako keď idete na ples. Návšteva premiéry v Národnom divadle si samozrejme dlhé večerné šaty zaslúži, ale vo väčšine prípadov už môžete voliť aj menej formálne oblečenie - elegantné koktejlky, košele a dámske nohavice, prípadne sukne. Samozrejme nezabudnite na vhodnú obuv, ideálne sú lodičky. Svoj odev prispôsobte aj dôležitosti divadla i celej akcie: na školské predstavenie svojej dcérky si pokojne vezmite voľnočasové oblečenie - povolená sú aj slušivá tričká.

 

Čo si obliecť na pracovný pohovor?

"Šaty robia človeka" je síce klišé ohranejší ako gramofónová platňa, ale nič sa nedá robiť - stále platí. Či už sa hlásite na akúkoľvek pracovnú pozíciu, elegantná móda vám nemôže uškodiť. Opäť preto voľte napr. kombináciu dámske košele a spoločenských nohavíc alebo kostým so sukňou. Naopak čomu sa určite vyhnite, to sú odvážne výstrihy alebo príliš krátke sukne. Pôsobila by ste lacno a serióznemu zamestnávateľovi by to určite nebolo po chuti.

 

Dôležité je pohodlie

Či už na sebe máte elegantné spoločenské šaty, košeľu a nohavice alebo sukňu s kostýmom, vždy platí jedno pravidlo - musíte sa v oblečení cítiť dobre. Hoci má spoločenská móda mnohokrát veľmi záväzné pravidlá, ako žena máte vždy na výber z niekoľkých rôznych variantov. Nenúťte sa teda do ničoho, čo vám nie je po chuti, alebo akokoľvek nesedí - určite existuje aj vhodnejšie variant. Stačí si vyhradiť trošku času a vybrať. Elegantná dámska móda ponúka toľko možností!

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo