OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Nenahraditeľní pomocníci v kuchyni

V dnešných kuchyniach nájdeme pomocníkov od výmyslu sveta. A netýka sa to iba elektrických spotrebičov či mechanických nástrojov a prístrojov, ale aj takej na pohľad triviálnej veci, akou sú formy a plechy na pečenie. Používame naozaj formy rozličných tvarov a z rôznych materiálov. Nájde sa tu klasika i moderné materiály.

Každá správna gazdinka vie, čo jej najviac vyhovuje a kedy jej ide pečenie doslova od ruky. Všetky musíme uznať, že formy a plechy na pečenie sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej kuchyne a našimi takmer každodennými spoločníkmi.

Formy z rôznych materiálov- vyberte si

Moderná doba je dôkazom toho, že sa niekedy môžeme „strácať“ aj v množstve rôznych foriem a plechov na pečenie, čo sa týka ich materiálu. Pre lepšiu orientáciu si urobme stručný prehľad materiálov, z ktorých sa formy a plechy na pečenie vyrábajú.

Hlinené formy sú asi najstarším druhom, na pečenie múčnikov ich však s čistým svedomím nemožno odporučiť, pretože koláče v nich ľahko prihoria. Hlinené formy sú vhodné na pečenie chleba alebo cesta s nízkym obsahom cukru. Pred samotným pečením sa odporúča namočiť hlinenú formu na 15 minút do studenej vody a pri príprave sa vkladajú do nevyhriatej rúry.

Hliníkové formy sú nekorozívnym materiálom s dobrou schopnosťou rozvádzať teplo a sú preto vhodné do všetkých typov rúr. Odrážajú teplo a čas pečenia sa tým o niečo predlžuje. Osvedčilo sa ich použitie na prípravu bezlepkového pečiva.

V poslednom čase sa čoraz častejšie používajú teflonové formy. Dôvodov je viacero: riziko prihorenia koláčov je znížené na minimum, formy sa ľahko a bez hrozby popálenia rúk vyberajú z rúry a takisto čistenie po upečení múčnikov je nenáročné.

Silikónové formy na pečenie sú na trhu len niekoľko rokov, získali si však veľmi rýchlo obľubu pre svoje jedinečné vlastnosti. Formy vynikajú nízkou hmotnosťou a teda ľahkou manipuláciou, sú elastické, nepriľnavé, formy nemusíte vymazávať, sú skladné, dajú sa skladať a rolovať, ľahko sa udržiavajú  a možno ich umývať v umývačkách riadu.

Urobte si radosť vďaka nám

Formy na pečenie patria do povinnej výbavy každej kuchyne. Sú nenahraditeľnými pomocníkmi pri pečení tort, buchiet, chleba, pečiva, rôznych zapekaných pokrmov z mäsa, zeleniny, cestovín, atď.  Vlastnoručne vyrobená torta či koláč chutí najlepšie, radosť z vydarenej bábovky, torty a iných dobrôt vždy zlepší náladu a poteší Vás i Vašich blízkych.

Ak si chcete zadovážiť nové formy alebo plech na pečenie, radi Vás privítame v našom internetovom obchode, v ktorom nájdete presne to, čo hľadáte. Ponúkame Vám na výber z viacerých foriem a plechov na pečenie v rôznych farbách a materiáloch svetových značiek. Nechajte sa zlákať našou ponukou a premeňte pečenie na radosť!

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo