OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Pre zdravý spánok aj pohodlné leňošenie. Vankúše, ktoré si ihneď zamilujete

Dobrý vankúš zvýši kvalitu vášho spánku a zaručí, že sa ráno budete cítiť svieži. Zlý vankúš spôsobí bolesť hlavy, ramien alebo šijou. Preto sme sa u nás v Otto rozhodli, že budeme predávať len dobré vankúše. Či už vankúše dekoračné alebo tie na spanie. Ako ale vankúš vybrať na mieru práve vám?

 

Vankúš podľa polohy v spánku

Spíte najčastejšie na bruchu? Na boku? Alebo na chrbte? Možno je to pre vás prekvapujúce, ale práve najčastejšia poloha pri spánku je pre výber správneho vankúše absolútne kľúčová. A to aj v prípade, že si kupujete vankúše dekoračné - ktovie, či je počas poludňajšie pauzy občas nevyužijete.

 

Ak najradšej spíte na bruchu, kúpte si veľmi nízky, tenký a plochý vankúš. Je to preto, aby ste zbytočne nenamáhali svoju chrbticu.

Ak máte najradšej spanie a leňošenie na chrbte, bude pre vás opäť ideálny tenšie a nižšie vankúš, aby ste nemali hlavu oproti trupu vystrčenou až príliš moc dopredu. Pri spaní na chrbte je vhodné kúpiť anatomický (ergonomický) vankúš alebo aspoň vankúš, ktorý je vo svojej dolnej časti vyvýšený - to aby poskytol oporu vášmu krku.

 

Konečne keď máte najradšej snívanie na boku, voľte vankúš vysoký, pevný a zároveň tak veľký, aby podopieral nielen vašu hlavu, ale aj ramená a krk. V opačnom prípade by vám hlava neprirodzene "visela" v priestore, čo by kvalite vášho spánku dozaista neprospelo. Pre spáčov na boku je opäť vhodný anatomický vankúš.

 

Vankúše proti alergii

Druhým kľúčovým kritériom výberu vankúše (a obliečky všeobecne) je výplň. Najklasickejší výplň vankúša predstavuje perie, ktoré sa tvarom rýchlo prispôsobuje našej polohe a je tak veľmi pohodlné. Nevhodný je vankúš s perím iba pre alergikov, pretože sa v ňom usadzujú roztoče. Pre alergikov však existuje vhodná alternatíva - syntetické perie.

 

Ďalším obľúbeným výplňovým materiálom vankúša je molitanová pena - veľmi hustá výplň zaisťujúce pevnosť vankúša. Pena poskytuje vítanú oporu našej chrbtici, ale niektorým vadí to, že sa toľko neprispôsobuje tvaru tela. Aj preto vznikla jej alternatíva: pamäťová pena. Ako už jej názov napovedá, vankúše s pamäťovou penou si pamätajú tvar nášho krku a chrbtice a rýchlo sa mu prispôsobujú. Na druhú stranu vankúš s penou veľa hreje a niekedy je cítiť chemikáliami.

 

Vlna, prípadne bavlna. Ďalší zo zástupcov veľmi pevných vankúšových výplňou, ktorý navyše odoláva roztočom i plesniam - a je preto vhodný pre alergikov. Úplne nakoniec sme si nechali latex, ktorý predstavuje tú najpevnejší možnú výplň pre vankúše. Tiež latex je vhodný pre alergikov.

 

Záverom dodávame, že existuje aj celá séria špeciálnych mikrovlákien, ktoré výrobcovia obliečky a posteľnej bielizne používajú. Každé z nich má iné vlastnosti a ich konkrétne vlastnosti by vám vždy mal prezradiť priamo predajca vankúše.

zobraziť viac...
a
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKf