OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Vďaka našim rohožkám sa doma nemusíte prezúvať.

Schválne - vyskúšajte ich

 

Kvalitná rohožka dokáže zachytiť až 80 % nečistôt, ktoré máte na topánke. Aj preto sa v krajinách, kde kvalitné rohožky používajú, nemusíte pri vstupe do bytu alebo domu ani prezúvať. Na Slovensku toto bohužiaľ neplatí, pretože často miesto rohožky používame obyčajné koberce alebo gumové rohože, ktoré ani zďaleka také výsledky nedosahujú. Poďme to spoločne zmeniť.

 

Hlavná je u rohožky veľkosť

Často sa v praxi stretávame s tým, že pred byty alebo domy leží maličké koberce alebo rohože o pár stovkách centimetrov štvorcových. Najmä v zime, kedy si na topánkach nosíme vodu a blato, sú tieto "rohožky" prakticky k ničomu. Pri kúpe voľte rohožky čo možno najväčší - ideálne je, keď na nich návštevník môže urobiť aj dva kroky. To platí najmä pre rohožky vonkajšie, tie vnútorné môžu byť o niečo menšie, aby vám nezabrali polku vstupnej haly.

 

Vonkajšia rohožka: materiál musí byť tvrdý a drsný

Rohožky nie sú uteráky ani osušky. Nebudete sa s nimi maznať - a preto nepotrebujete, aby boli jemné, hladké a príjemné na dotyk. Práve naopak. Správna vonkajšia rohožka musí byť z tvrdého a drsného materiálu, aby dokázala z vašich topánok dostať čo najviac nečistôt. Vhodný je treba recyklovaný polypropylén alebo polyamid, prípadne betón plnený vláknami. Napríklad rohožka z polyamidu je o to drsnejší a odolnejšie, čím častejšie ju periete. Už chápete, prečo neodporúčame koberce?

 

Vnútorné rohožky: bambusové, z kokosového vlákna alebo mikrovlákna

Ak sa chcete dostať do situácie, kedy skutočne môžete do bytu vstúpiť v topánkach zvonku, budete potrebovať rohožky dve - vonkajšiu a vnútornú. Požiadavky na tú vonkajšiu, ktorú položte pred byt alebo dom, sme už rozviedli: musí byť veľká, tvrdá a drsná, aby vaše topánky zbavila tých najväčších nečistôt.

 

Vnútorná rohožka už môže byť trošku menšie a jemnejšie - slúži hlavne na to, aby oprášila vaše topánky od drobnejšieho prachu alebo piesku. Stále ale neodporúčame koberce. Obľúbené sú rohože bambusové, z kokosového vlákna alebo napríklad z mikrovlákna. Na spodnej strane potom nesmie chýbať guma alebo iný syntetický materiál s protišmykovou úpravou.

 

Dbajte na pravidelnú údržbu

Aby mohla rohožka 100% plniť svoju funkciu, musí byť pokiaľ možno čo najčistejšie. Rozlúčte sa teda s predstavou, že ju položíte pred dom a na pol roka nemusíte vôbec nič riešiť. Je vhodné rohožku každý deň (alebo aspoň každý druhý deň) poriadne vyklepať - aby ste ju zbavili tých najväčších nečistôt. Môžete to urobiť rovnako, ako keď klepete koberce. A čas od času potom rohožku strčte do práčky a vyperte. Bude potom ako nová.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo