Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiťLuxusné prikrývky na posteľ. Aby ste ráno nemuseli stlať

Doby, kedy sa obliečky každé ráno prácne ukladali do perináka, už sú nenávratne preč. Doba sa mení - a dnes sú v móde elegantné prikrývky alebo deky na posteľ. Stačí ich len každé ráno prehodiť cez posteľ, ľahko porovnať a máte ustlané. Jednoduchšie to už byť nemôže.

 

Široká ponuka materiálov

Dekoračné prikrývky na posteľ sa vyrába z rôznych materiálov - klasické bavlnené dopĺňajú napr. saténové, fleesové, tkané, plyšové, kožušinové alebo zo syntetických vlákien. Materiál vyberajte nielen na základe toho, ktorý sa vám najviac páči, ale myslite aj na praktickosť.

 

Ak doma chováte psa alebo mačku, bude pre vás najvhodnejší prikrývka s krátkym vlasom, z ktoré ide ľahko vytrepať chlpy. Prikrývka zo syntetických vlákien sa nekrčí a navyše ju nemusíte vôbec žehliť, čo je veľmi pohodlné. Polyesterové prikrývky sú zase vhodné pre alergikov, pretože v nich nezostáva prach ani roztoče.

 

V každom prípade si nezabudnite overiť, akú povrchovú úpravu má spodná strana prikrývky - napr. luxusné saténové prikrývky na saténových obliečkach vám budú určite kĺzať, čo je jav úplne nežiaduci.

 

S farbami opatrne

V ponukách obchodov často nájdete dekoračné prehozy a deky veľa divokých farieb a vzorov, ale dajte pozor, aby ste to neprehnali. Ak máte farebne jednoduchú a skôr temnú spálni, pokojne ju rozžiarte divokými prikrývkami. Ak je ale vaša spálňa svetlejšie a vyzdobená množstvom dekorácií, voľte skôr prikrývky tlmených farieb a tónov. A nezabudnite s prikrývkou zladiť tiež svoje vankúše (prípadne si kúpte celý set, ktorý obsahuje prikrývku aj vankúše v rovnakom štýle).

 

Tiež u farieb platí, že by ste pri výbere mali myslieť na praktickosť. Snehovo biele deky síce vyzerajú perfektne, ale ak máte doma dve malé deti a psíka, dosť možno vydrží biele maximálne pár dní. A dvakrát týždenne je určite prať nechcete.

 

Dbajte na hygienu

Jednoduchosť použitia prikrývok doslova nabáda k tomu, aby ste hneď ráno po prebudení zastlali. Ale pozor - toto riešenie nie je zrovna hygienické. Potom, čo vstanete z postele, nechajte aspoň niekoľko minút rozostlané a svoju spálňu poriadne vyvetrajte. Až potom môžete obliečky porovnať a prehodiť cez nej prikrývku. Obliečky aj prikrývka potom budú krásne voňať.

 

Prikrývka musí presahovať okraj postele

Pri vyberaní veľkosti nezabudnite na to, že nie je možné kúpiť rovnako veľké prehozy, ako máte posteľ. Musí byť väčšie. Ideálne je, keď prikrývka na každej strane presahuje okraj postele o cca 10-20 cm, prípadne aj viac (záleží na veľkosti vaši obliečky alebo výške postele). Pre posteľ o rozmere 200x200 cm sa preto nebojte kúpiť prikrývku s rozmermi napr. 240x250 cm.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo