Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU

Zoradiť podľa

Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Závisí od nich kvalita nášho spánku

Nie je žiadnym tajomstvom, že človek prespí asi tretinu svojho života, a preto by nemal svoje pohodlie zbytočne podceňovať. S kvalitou nášho spánku nesúvisí len výber správnej postele a matraca, ale aj kvalitné vankúše a paplóny. Preto sú paplóny nepochybne jednou z najdôležitejších vecí, ktoré majú veľký vplyv na kvalitu nášho spánku.

Správny výber nám totiž uľahčí nielen zaspávanie. Odmení nás každé ráno, keď plní  načerpanej energie po komfortnom spánku ponaťahujeme svoje telo. Voľba typu paplónov by mala súvisieť s teplotou a podmienkami v priestoroch, kde spávame. Týmto špecifikám by výrobcovia paplónov mali prispôsobiť vlastnosti svojich produktov.

Ktorý je  ten správny? Rozhodnutie je na nás!

Správny paplón nám poskytuje pocit väčšieho pohodlia a istoty. Doba, kedy sme spávali pod veľkými perinami z peria, je už dávno preč. Dnes je všetko inak. Paplóny sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov a vyznačujú sa najmä výbornými izolačnými vlastnosťami, keďže súčasné periny sú citeľne tenšie. Na výber máme širokú ponuku prírodných či syntetických materiálov.

Aj dnes sa na výrobu paplónov používa klasické perie a páperie. Periny vyrobené z týchto materiálov sa vyznačujú vzdušnosťou a tepelnou nepriepustnosťou. Problém je často u alergikov, ktorým zdravotné problémy znemožňujú využívanie tohto typu paplónov. Paplóny vyrobené zo syntetických vláken sú vhodné najmä pre alergikov. Na výrobu týchto paplónov sa najčastejšie používa duté polyesterové vlákno, ktoré je veľmi ľahké a svojimi termoizolačnými vlastnosťami sa vyrovná periu. Okrem materiálov paplóny rozlišujeme aj podľa sezónneho určenia. Zimné paplóny musia zabezpečiť dostatok tepla, takže vlákna v nich sú umiestnené vo viacerých vrstvách. Letné paplóny sú zas viac nadýchanejšie, keďže je pri nich dôležitá schopnosť odvádzať vlhkosť z telesného potu.

Pokojný spánok aj pre alergikov

Ak zistíte, že sa zobúdzate s upchatým nosom, svrbením, ekzémom, záchvatmi kašľa alebo inými príznakmi precitlivenosti, môže to byť náznak alergickej reakcie. Tá môže byť spôsobená rôznymi vecami, ale zvyčajne sú na vine domáce roztoče- mikroskopické tvory, ktoré sú voľným okom neviditeľné.

Pokiaľ ide o antialergické paplóny, je veľmi dôležité vybrať si výrobok, ktorý zabraňuje prenikaniu a prebývaniu roztočov vnútri paplóna. Ak patríte aj Vy k alergikom alebo niekto z Vašej rodiny, určite chcete pre seba i pre svojich blízkych to najlepšie. V našom e-shope Vám ponúkame kvalitné antialergické paplóny a vankúše od svetových výrobcov paplónov pre Váš pokojný spánok i pokojný spánok Vašich blízkych.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo