OTTO používa cookies aby vám mohol poskytnúť čo najkvalitnejšie služby. Pokiaľ chcete pokračovať na stránke potvrďte prosím používanie cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortiment
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
... |


Kúpeľňové predložky. Bezpečný a hrejivý doplnok do vašej kúpeľne

Vyliezť z vane a stúpnuť si mokrú nohou priamo na studený obklad nie je práve príjemné. Kúpeľňové obklady totiž hrozne chladí, navyše hrozí riziko, že sa na nich pošmyknete a privodíte si zranenia. Niekto tento problém rieši tým, že si do kúpeľne pokladá koberce. Oveľa elegantnejším riešením je ale krásna a hrejivá kúpeľňová predložka.

 

Materiál: bavlna či syntetické vlákna

Zrejme najdôležitejším parametrom kúpeľňové predložky je materiál, z ktorého je vyrobená. Chceme totiž, aby bola hrejivá, hebká a jemná. Preto je najvhodnejšie kúpeľňová predložka z čistej bavlny, respektíve skôr z bavlny a prímesi niektorého syntetického vlákna - napr. polypropylénu, polyamidu, polyakrylu alebo polyestru. Práve vďaka syntetickým vláknam získava bavlna potrebnú savosť a hrejivosť, čo sú parametre pre kúpeľňové predložky absolútne kľúčové.

 

V posledných rokoch sa na trhu objavujú aj nové materiály - za všetky menujme napr. obľúbený bambus. Bambus je oproti bavlne ešte lepším materiálom v tom, že o poznanie lepšie saje. Na druhú stranu sú však bambusové kúpeľňové predložky o poznanie drahšie, takže nemusí vyhovovať každému.

 

Dĺžka vlasu: pozor na údržbu

Pri výbere dĺžky vlasu si najskôr budete pohrávať s myšlienkou, aby vaša nová kúpeľňová predložka mala vlas čo možno najdlhšie. Kúpeľňové predložky s dlhším vlasom sú totiž mäkučké, príjemné a nesmierne hrejivé. Na druhej strane ale majú oveľa vyššie nároky na údržbu, pretože nečistoty ľahko zapadnú až hlboko do predložky a ťažko sa potom odstraňujú. Pri výbere dĺžky vlasu preto buďte opatrnejší – a z obvyklého rozmedzí 15-30 mm určite nesiahajte vždy po tých najdlhších. Aj kúpeľňová predložka s vlasom 20 mm môže odviesť skvelú službu.

 

Protišmyková úprava: absolútna samozrejmosť

Kúpeľňová predložka musí byť protišmyková. Vždycky. Najčastejšie sa preto na spodnú stranu predložky lepí gumová vrstva, niekedy môžete vidieť aj protišmykové latexové nátery. V oboch prípadoch podložku ihneď po rozbalení položte na dokonale vysušenú podlahu a skúste sa po nej cvične skĺznuť - nemala by uhnúť ani o centimeter. I preto je lepšie ako koberce, ktoré uhýbajú.

 

Farba a tvar: záleží na vašej fantázii

Základné parametre protišmykové kúpeľňové predložky sme prebrali, teraz prichádza na rad tá zábavnejšie časť - voľba farby a tvaru. V tomto smere máte úplne voľné ruky a môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Vaša nová kúpeľňová predložka môže byť guľatá, hranatá i polkruhová. Jednofarebná, károvaná alebo vzorovaná. Biela, modrá aj čierna. Jednoducho aká chcete. Snažte sa len, aby kúpeľňová predložka farebne ladila k vašim obkladom, nábytku a uteráka a tvarovo zase k tvaru umývadla alebo vane. Každému sa ale páči niečo iné, takže sa hlavne bavte!

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať