Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť


Svetre naše každodenné

 

Sú dobrým, príjemným spoločníkom v chladnejších dňoch a zimných mesiacoch. Stali sa základom nášho jesenného, zimného a niekedy aj jarného šatníka. Siahame po nich hlavne v studených ránach a chladných večeroch, keď sme vonku alebo cestujeme do práce či do školy.

Vedeli ste, že slovo sveter je odvodené od anglického slova „to sweat,“ čo v preklade znamená potiť sa? Hrejivosť sa svetrom rozhodne nedá uprieť. Pravdepodobne prvým pleteným kúskom odevu v histórii boli ponožky, ktoré sa údajne našli už v egyptských hrobkách. Až neskôr sa svetre dostali do bežného šatníka, cez študentskú módu až do kolekcií významných svetových návrhárov, ako ich poznáme dnes.

 

Čisto pánska záležitosť v minulosti

 

Ako to už býva pri niektorých druhoch oblečenia, voľakedy boli určené iba mužom. Príkladom sú nohavice, legíny či svetre. Boli výsadou pánov a ženy mohli o nich iba snívať. Vďaka niektorým významným osobnostiam minulosti ako bola napríklad Coco Chanel, sa svetre, aj iné kusy oblečenia dostali do dámskeho šatníka.

V súčasnosti svetre nosíme už prakticky všetci. Muži, ženy i deti, chlapci aj dievčatá, mladšie i staršie ročníky. Dnes nie je sveter žiadnou prevratnou novinkou, ale neustále nás jeho výrobcovia prekvapujú a udivujú novými a novými modelmi, strihmi, vzormi, štýlmi. Móda ponúka pánske, dámske, chlapčenské i dievčenské svetre na každú príležitosť. Vyrobené z rôznych materiálov a čoraz zaujímavejšie a kvalitnejšie. Popularita svetrov neustále rastie.

 

Svetre pre dievčatá a mladé slečny

 

Ak máte doma dcéru, ktorá už nie je malým bábätkom, ale ešte ani dospelá, tak viete, aká dokáže byť náročná na oblečenie s túžbou kráčať s módou. Keď je vo veku, v ktorom si už neoblečie len tak hocičo na seba, čo jej doma pripravíte, ale túži mať práve to, čo majú jej rovesníčky, kamošky, to, čo sa práve nosí. Pravdepodobne by ste u takejto mladej slečny nepochodili s oblečením, ktoré ste nosili v jej veku Vy alebo Vaša mama. Platí to aj o svetroch. Obliekali sme si ich aj my a niekedy mladší súrodenci po tých starších. Nuž, vtedy to bolo všetko inak, aj vo svete módy.

Dobrou správou pre všetkých rodičov dospievajúcich dievčat je, že ak Vaša ratolesť zatúži po novom svetri, nemusíte smútiť. Postačí, ak navštívite náš e-shop a vyberiete si z bohatej ponuky dievčenských svetrov. V našom internetovom obchode budete mať na výber z viacerých farieb, značiek, strihov, vzorov i typov dievčenských svetrov. Veríme, že Vám niektorý z nich padne do oka a bude sa páčiť aj Vašej mladej parádnici!

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo