OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
fMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť... |


Slávnostné detské oblečenie pre vašu princeznú. Na svadbu, ples i pohreb

Chystáte sa na svadobnú veselicu svojej kamarátky, reprezentatívny ples alebo pohreb? A beriete so sebou aj svoju malú dcérku? Potom ju musíte aj adekvátne obliecť - a zaobstarať je spoločenské či slávnostné oblečenie. Na veselé udalosti sú ideálne slávnostné šaty vo svetlej farbe, na pohreb voľte skôr čierne šaty alebo nenápadnú blúzku a detské nohavice. A nezabudnite sa pri nákupe "poradiť" aj so samotným dievčatkom. Tiež jeho názor hrá svoju úlohu.

 

Móda sa mení, vedú však spoločenské šaty

Zatiaľ čo s obliekaním svojho synčeka si hlavu lámať nemusíte (stačí mu zaobstarať detské nohavice a košeľu, prípadne oblek), s dievčatami to býva o trošku zložitejšie. Ešte pred pár rokmi boli najviac v móde detskej korzety a sukne, dnes však jednoznačne dominujú slávnostné šaty. Slávnostné šaty by mali byť ideálne dlhé až pod kolená, jednodielne a relatívne jednoduché, aby pôsobili čo najformálnejším dojmom.

 

Niektoré mamičky majú tendenciu svojim dcérkam na svadbu obliekať šaty s vlečkou, ale tie rozhodne neodporúčame (a to ani pre družičky) - môžu totiž ľahko spôsobiť nechcenú nehodu. Ostatne na bezpečie vášho dievčatka by ste mali myslieť predovšetkým. Preto príliš neodporúčame ani napr. slávnostné šaty so šnúrkou na zaväzovanie na krku, ktoré by vašu dcérku mohli škrtiť. Pri výbere šat samozrejme zohľadnite vek dieťaťa - ale majte pritom vždy na pamäti, že počas svadby môžu nastať situácia, keď svoje dieťa nebudete mať 100% pod dohľadom. Nemá cenu ho preto vystavovať zbytočnému riziku.

 

Akú farbu? Na veselicu biele alebo svetlé

Slávnostné detské šaty musíte nakupovať tiež podľa farby. Na veselé udalosti (ako napríklad na ples alebo na svadbu) voľte skôr svetlé tóny - napr. univerzálne biele, ružové, béžové, fialové alebo treba champagne. Ak svoju dcérku beriete na pohreb, sú pravidlá logicky presne opačná - najlepšie budú šaty čierne. Alternatívou k čiernym šatám je tiež kombinácia čiernych nohavíc a blúzky, ktorá pôsobí naozaj dobre a reprezentatívne. Aj na malom dievčatku.

 

Slávnostné šaty vyberajte spoločne s dieťaťom

Niektoré mamičky robia tú chybu, že detské slávnostné či spoločenské šaty vyberajú samé, bez asistencie dieťaťa. Vy sa tomu ale skúste vyhnúť - a svoju dcérku k nákupu prizvite. Možno vás to prekvapí, ale už aj malé deti okolo veku 2-3 rokov sú schopné "povedať", aké oblečenie chcú a aké naopak nie. Rozhodne teda svoju dcérku do ničoho netlačte násilím. Ak vám bude v nových šatôčkach celú svadbu kričať a plakať, rovnako si ju dvakrát neužijete. Či už sa vám budú jej spoločenské šaty páčiť akokoľvek.

zobraziť viac...
a
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKf