OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Všetci ich milujeme

Dievčenské, chlapčenské, dámske či pánske tričko? Kto by ho nemal, nepoznal a nemiloval? Pravdepodobne každý jeden z nás. Naše šatníky by vedeli o tom hovoriť svoje. Veď dnes už nenájdeme človeka, ktorý by nemal vo svojej skrini aspoň jedno tričko.

Tento veľmi vydarený kúsok odevu si získal srdcia detí i dospelých. Povedzme si úprimne, niet krajšieho dňa, keď si môžeme obliecť pohodlné a obľúbené tričko a užívať si v ňom voľnosť i slobodu. Berieme ho ako samozrejmosť, ale nie vždy tu bolo, nevzniklo šibnutím čarovného prútika zo dňa na deň. Kde a odkiaľ sa tu tričko vzalo?

Tričko a americká ponorka

Kto by tomu uveril, že prvé tričká vznikli pred vyše sto rokmi, kedy sa stali súčasťou uniformy posádky amerických ponoriek? V horúcom a stiesnenom pracovnom prostredí bolo priam úľavou mať na sebe ľahký kúsok odevu, ktorý sa veľmi jednoducho prispôsobil pohybu.

Ale najväčšiu slávu tričká zažívali v čase, kedy bol na filmovej scéne sexy idol všetkých žien- herec Marlon Brando. Vo filme Tramvaj do stanice Touha svojím ležérnym vzhľadom očaril milióny tínedžerov. Dievčatá a mladé slečny boli z neho úplne vedľa, mladí muži túžili vyzerať ako on a predaj tričiek stúpal do závratných výšin. Bolo to obdobie „tričkového“ ošiaľu a doslova módneho  pobláznenia.

Tričko sa tak v priebehu jedného storočia zmenilo z praktického pracovného odevu na spôsob a prostriedok vyjadrenia osobnosti, umenia i dizajnového artiklu. A vývoj tohto zaujímavého kúsku oblečenia neustále pokračuje a prináša na trh stále nové a nové strihy, modely, vzory, farebné kombinácie i značky.

 Marlon Brando 21.storočia

Keby dnes žil Marlon Brando, mal by určite veľkú radosť z toho, aké sú tričká obľúbené a milované všetkými generáciami. Možno vtedy ani sám netušil, čo spôsobí jedným jediným tričkom.

zobraziť viac...
a
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKf