OTTO používa cookies v záujme zabezpečenia čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre vás. Ak pokračujete v prehľadávaní, súhlasíte s ich používaním.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fMENU
1 ... |


Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť

Kde sa tu vzali?

Ponožky- nenáročný malý kúsok odevu, ktorý všetci berieme ako samozrejmosť. Dokonca mnohí z nás sa s nimi ani „nekamarátia.“ Ale aj ponožky majú svoju históriu a nespadli len tak z neba.

Mohlo by sa zdať, že taká jednoduchá a nepatrná súčasť nášho dňa ako sú ponožky, či pančuchy nemôže mať nejakú zložitú históriu. Skutočnosť je však úplne iná. Ponožky majú svoju históriu, ktorá je zaujímavá a určite Vás prekvapí, kam až siaha.

Vedeli ste, že ponožky sa nosili už v praveku? Samozrejme, nie v takej podobe, ako ich poznáme dnes, ale možno ich nazvať ponožkami. Väčšina odborníkov verí, že prvé ponožky z doby kamennej boli vyrobené z kože zvierat, ktorá sa uviazala okolo členkov. Najskoršie ponožky z látky pravdepodobne vyrobili farmári alebo bojovníci, ktorí si omotali kusy látky okolo nôh, aby ich ochránili. Do Európy sa predchodcovia dnešných ponožiek dostali v 11. storočí a odvtedy sa čoraz viac zdokonaľovali až do podoby, ktorú majú dnes.

Dôležitá súčasť športového oblečenia

Každá žena, ktorá sa venuje športovaniu alebo cvičeniu vie, aké dôležité je pri športe oblečenie. Ak športujeme pravidelne a aktívne, tak určite nie v obyčajnom tričku či teplákoch. Pri fyzickej aktivite je veľmi dôležité, aby materiál oblečenia spĺňal isté požiadavky ako napr. saciu schopnosť, hrejivosť alebo nepremokavosť. Platí to aj o športových ponožkách. Hoci by sa možno zdalo, že ponožky si môžeme dať na športovanie hocijaké, mýlili by sme sa! Aj takýto malý kúsok odevu, ktorý niekedy ani nevidno, je veľmi dôležitý. Akú teda najdôležitejšiu vlastnosť by mali mať športové ponožky? Jednoznačne by nemali byť z bavlny, ale zo syntetického materiálu, aby sme sa v nich cítili príjemne a najmä sucho.

Vaše nohy sa Vám určite odvďačia

Ak športujete pravidelne alebo sa chystáte začať s nejakou pohybovou aktivitou, mali by ste venovať pozornosť výberu správnym športovým ponožkám. Športové ponožky sa ideálne osvedčia do tréningovej obuvi. Niekoľko párov týchto doplnkov by nemalo chýbať v každej skrini.

V našom internetovom obchode ponúkame rôzne modely športových ponožiek pre všetky ženy, ktoré sa venujú takmer všetkým športovým disciplínam. Ponožky od nás majú jednu spoločnú vlastnosť, a to, že aj počas intenzívneho tréningu umožňujú chodidlám dýchať, redukujú vylučovanie potu a nepríjemného pachu.

Môžete si vyberať z viacerých farebných prevedení, vzorov, s nápisom alebo bez potlače, členkové ponožky, ale aj vyššie cyklistické či ponožky určené na túru. Nechajte sa zlákať športovými ponožkami z nášho e-shopu a vychutnávajte si svoj obľúbený šport s noblesou a ľahkosťou.

zobraziť viac...
a
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKf