Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Dámske šperky - Všetky chceme byť krásne

Každá žena je od prírody predurčená k tomu, aby sa páčila sama sebe i druhým. Snažíme sa o to každý deň svojím oblečením, výzorom, účesom, mejkapom a v neposlednom rade aj nosením rôznych šperkov.

Možno povedať, že šperky sú tak staré ako ľudstvo samo, pretože nás sprevádzajú veľmi dlhý čas. V minulosti sa šperkmi zdobili aj muži či už z dôvodu skrášlenia alebo aby vyjadrili svoju príslušnosť k istej spoločenskej vrstve.

Šperky ako ozdobu chápeme viac-menej ako výsadu žien, ktoré sa predovšetkým ich nosením chcú páčiť. Sme stvorenia, ktoré rady na druhých pôsobia, ideálne dojmom dobrým. A práve vytváranie kladného prvého dojmu a nepriame upozornenie na svoj sociálny status môžu byť jedným z dôvodov, prečo šperky nosíme.

Vyjadri svoju osobnosť

Šperky či bižutéria, podobne ako oblečenie, ponúkajú priestor na sebavyjadrenie. Keďže ich výber je ovplyvnený naším vkusom, postojom a preferenciami. Nie je náhoda, že niektoré dámy siahajú po veľmi extravagantných či multifarebných kúskoch a iné preferujú nenápadné jemné vyhotovenie týchto doplnkov.

Nositeľky nápadných šperkov si pozornosť okolia vyslovene pýtajú. Ak navyše obsahujú rôzne symboly, vzory či nápisy, je to jedinečná možnosť ako zdieľať s okolím pohľad na svet, svoj postoj. Ich farba či špecifické vyhotovenie môže odrážať aktuálnu náladu, prežívanie ich nositeľky.

Jednou z ďalších funkcií šperkov, resp. dôvodov, prečo ich nosíme, je ich ochranná funkcia. Ľudia od dávnych čias verili sile amuletov či talizmanov, ktoré im mali priniesť šťastie, lásku, zdravie či ich naopak uchrániť pred chorobami. Jedným zo spôsobov, ako mať takýto predmet neustále pri sebe, bolo ich jednoduché zavesenie na krk či uviazanie na ruku. Odtiaľ bol len krôčik k tomu, aby sa tieto symboly magickej sily stali súčasťou šperkov.

Náš „šperkový“ svet

Pýtať sa či aj Vy patríte k milovníčkam šperkov a máte pre ne vášeň, by bolo asi zbytočné. Preto otázka nie je či milujete šperky, ale či netúžite po zmene a kúpe nového šperku. Ak áno, tak budeme radi, ak si pozriete ponuku našich šperkov v našom internetovom obchode v sekcii dámska móda- šperky. Nájdete tu rôzne varianty dámskych retiazok, náhrdelníkov, prsteňov, náušníc, šperkových setov i samotné šperkovnice.

Nechajte sa zlákať našou šperkovou ponukou, urobte radosť sama sebe, potešte svojho partnera a vychutnávajte si obdiv svojho okolia vďaka elegantnému a štýlovému šperku od nás.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo