Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť


Dámske klobúky - Symbol ženskej osobnosti a krásy

Každá moderná žena kráčajúca s dobou určite pozná veľkú priekopníčku dámskej módy, ktorou bola slávna Coco Chanel. Táto veľmi inteligentná a sčítaná dáma kedysi povedala nezabudnuteľný výrok: „Sú dve veci, ktoré muž nikdy nepochopí: tajomstvo stvorenia a dámsky klobúk.“

Je pravda, že móda nosiť klobúky už akosi vymizla. Ak stretneme na ulici ženu v klobúku, väčšinou sa jedná o staršiu pani či dámu, a preto nás to nijakým spôsobom neprekvapí. Ak by sme však videli dámsky klobúk na hlave mladšej žene, pravdepodobne by to zaujalo našu pozornosť. Isté je, že dámsky klobúk má svoje čaro a tajomno, ktoré mu nemožno uprieť.

Ochrana pred počasím, ale aj módny doplnok

Rozličné pokrývky hlavy sa nosili po celý stredovek či už ako ochrana pred počasím alebo častejšie ako výraz spoločenského postavenia alebo módny doplnok.

Prvé klobúky, o ktorých nachádzame v histórii zmienky, sú samozrejme klobúky pánske. Tie prispeli k vývoju dámskeho klobúka. Najstarší typ klobúka ako pánsky, tak aj dámsky, nosili Gréci a Rimania. Bol to rýdzo účelový klobúk, chrániaci pred slnkom a dažďom, bol zo  slamy alebo kože. O móde nemohlo byť reči.

S dámskym klobúkom to bolo v priebehu jeho histórie ako na hojdačke. Raz bol na výslní a doslova žiadaný natoľko, že ženy bez neho ani nevychádzali von do spoločnosti, inokedy bol zasa zatracovaný alebo dávaný do úzadia kvôli inej pokrývke hlavy, ako bol napr. dámsky čepiec.

Zvýraznite svoju individualitu i šarm

Hoci nie sú dámske klobúky žiadnym módnym hitom alebo novodobým výstrelkom módy, keďže ich história siaha veľmi ďaleko, ale predsa majú v sebe niečo očarujúce a zvodné. Trochu elegancie, štýlu, zvodnosti, príťažlivosti i potrebnú dávku šmrncu. Toto všetko Vám dokáže dať ten správny dámsky klobúk.

Ak si žena vyberie klobúk ako doplnok svojho odevu, volí individualitu. Možno aj Vy patríte k tým ženám, ktoré majú dostatok odvahy ozdobiť svoju hlavu módnym dámskym klobúkom. Samozrejme, je to obdivuhodné, keďže veľa žien v súčasnosti dámskemu klobúku neholduje. Ale ak chcete byť iná ako ostatné, výnimočná, jedinečná, silná osobnosť a individualita, rozhodne po dámskom klobúku siahnite!

Dobrou správou je, že tento zaujímavý módny doplnok nájdete aj v našom e-shope. Ponúkame Vám elegantné dámske klobúky v ôsmych farebných odtieňoch svetových značiek. Vyberte si ten, po ktorom najviac túžite a zvýraznite svoju ženskosť a eleganciu.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo