Cookie box OTTO a pridružené spoločnosti vyžadujú váš súhlas s individuálnym využitím údajov, aby sa okrem iného zobrazovali informácie o vašich záujmoch. Prechádzaním tohto webu, kliknutím na odkaz či na "OK" udeľujete tento súhlas. Tento súhlas môžete odmietnuť tu.

OK
Široký výber svetových značiek Darček v hodnote 15 Eur pri prihlásení k odberu newslettera Doprava zadarmo nad 85 Eur*

x

lMENU
1 ... |

Zoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
a
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Ako vznikol kroj?

Málokto z nás asi vie, že pred cifrovanými krojmi, ktoré poznáme dnes a vídame pri rôznych slávnostiach či folklórnych vystúpeniach, pôvodne kroj tvorili 2-3 kusy jednoduchého odevu.

Oblečenie si ľudia zhotovovali čo najjednoduchšie sami doma, aby sa nielen šetril čas, ktorý mohli využiť na prácu na poli, ale aj aby sa šetrilo materiálom, ktorý si veľmi cenili. Hlavným materiálom bolo domáce ľanové či konopné plátno, pri zimnom oblečení súkno z ovčej vlny.

Bežný odev tvorili pre mužov košeľa a nohavice, pre ženy košeľa a sukňa, bez nejakých výrazných ozdobných prvkov ako môžeme na krojoch vidieť dnes. Oblečenie sa začalo diferencovať až v priebehu 18. storočia, kedy na to vznikli v našich končinách vhodné podmienky.

Reč kroja

Ako najlepšie vyjadriť úctu k svojim ľudovým tradíciám, zvykom a kultúre? Jedným zo spôsobov ako to urobiť, je nosenie ľudového kroja ako symbol úcty a hrdosti.

Dnes sa kroj nosí zväčša len pri folklórnych vystúpeniach súborov či je nosený dožívajúcou staršou generáciou v dedinkách, kde sa ešte udržiava živá ľudová kultúra. V niektorých krajinách sa tradičný odev alebo jeho charakteristické prvky nosia i dnes, dokonca i elita. Pekným príkladom je arabský svet, kde sa i pri modernom odeve nosia turbany alebo indické "sárí".

Každopádne tento typ odevu má niečo do seba. I keď možno nemá už takú váhu ako voľakedy u našich predkov, ale na svojom význame a dôležitosti vôbec nestráca. Aj v dnešnom modernom svete existujú muži i ženy, ktorí ctia tradície svojich predkov a vyjadrujú im úctu obliekaním kroja.

Bohatý výber ženských krojov u nás

Ak patríte k milovníčkam krojov alebo potrebujete kroj na isté výnimočné príležitosti, u nás ste na správnej adrese. V sekcii dámska móda – šaty nájdete ponuku nemeckých krojov, ktorých kvalita doslova „spieva“. Zamilujete si ich už na prvý pohľad, pretože sa v nich snúbi elegancia s históriou, tradície s moderným svetom.

 Vyberať si môžete z viacerých farebných kombinácií,  svetových značiek Hohenstaufen, Krüger madl alebo sheego Style. V ponuke máme aj viacero veľkostí dámskych nemeckých krojov, od čísla 32 až po veľkosť 56. Vďaka bohatému výberu si v našom e-shope príde na svoje každá milovníčka ženského kroja a nájde ten pravý pre seba.

zobraziť viac...
o
X
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať
x
Trendy, novinky & 15 € AKO DARČEKo