OTTO používa cookies aby vám mohol poskytnúť čo najkvalitnejšie služby. Pokiaľ chcete pokračovať na stránke potvrďte prosím používanie cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortiment

Zoradiť podľa

Cena Vyberte cenu
- zrušiť
Veľkosť Vyberte veľkosť


Značka, ktorú preslávili boxeri. Lonsdale milovali Ali, Tyson aj Lewis

Milovaná slávnymi boxery i spevákmi. Obľúbená u futbalových aj rugbyových tímov. Nosená aktívnymi športovcami po celom svete. Aj taká je značka Lonsdale London. Britská odevnícka firma, ktorá už od roku 1960 vyrába špičkové pánske aj dámske športové oblečenie pre každého, kto si potrpí na kvalitu, štýl i pohodlie.

 

Meno podľa grófa

História značky Lonsdale London sa začala písať v roku 1960, keď bývalý boxer Bernard Hart navštívil grófa Jamesa Lowthera z Lonsdale a poprosil ho, či nemôže pre svoju značku použiť meno jeho rodu. Zmieneného grófa si Hart nevybral náhodne - jeho predchodca Hugh Lowther z Lonsdale bol totiž prvým človekom, ktorý usporiadal boxerské zápasy, v ktorých súperi nastúpili s rukavicami a nemlátili sa tak holými rukami. James každopádne s návrhom súhlasil a značka Lonsdale London bola na svete.

 

Od boxerov po spevákov

Prvý obchod Lonsdale London otvoril Hart na 21. Beak Street v Londýne - a hoci spočiatku predával iba boxerské vybavenie, veľmi skoro sortiment rozšíril aj na klasické športové oblečenie. Keďže bol obchod Lonsdale London veľmi blízko populárne Carnaby Street, obľúbili si značku nielen boxeri (Lonsdale nosil Muhammad Ali, neskôr aj Mike Tyson alebo Lennox Lewis), ale aj speváci. Treba Paul McCartney z Beatles alebo Paul Weller z The Jam, ktorý v roku 1979 odohral v tričku Lonsdale celej koncertné turné a firmu tak veľa preslávil.

 

Nové tisícročie: zmena majiteľa, futbal aj krajná pravica

Po obrovskej expanzii v 80. a 90. rokoch, kedy Lonsdale doslova ovládol športový svet, prišli v novom tisícročí isté zmeny. Lonsdale London odkúpil britský Sport Direct, čím z nej definitívne urobil výrobca športového oblečenia. Aj vďaka tomu Lonsdale v sezóne 2006/07 dodával dresy pre futbalový Blackburn Rovers a neskôr tiež pre Brentford, Millwall alebo Swindon. V roku 2008 sa stal sponzorom ragbyovej tímu Sydney Roosters.

 

Nepeknú škvrnou na inak nádhernom príbehu Lonsdale London je, že si značku obľúbili priaznivci krajnej pravice. Zrejme preto, že uprostred slová Lonsdale nájdeme písmená NSDA, ktoré pripomínajú NSDAP, nemeckú nacistickú stranu z obdobia 2. svetovej vojny. Lonsdale London sa každopádne od akéhokoľvek spojenia s krajnou pravicou dištancuje a organizuje akcie, na ktorých zdôrazňuje rovnoprávnosť medzi všetkými ľudskými rasami.

 

Pánske nohavice, tričká i obuv

V ponuke Lonsdale London dnes nájdete prakticky všetko športové oblečenie - najčastejšie ale pánske nohavice, tričká alebo obuv. Nechýba ani pánske mikiny, bundy alebo oblečenie pre dámy. Vo všetkých prípadoch sa môžete spoľahnúť, že oblečenie bude štýlové, pohodlné a veľmi kvalitné. Pri šetrnom zaobchádzaní vám vydržia aj niekoľko rokov.

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať