OTTO používa cookies aby vám mohol poskytnúť čo najkvalitnejšie služby. Pokiaľ chcete pokračovať na stránke potvrďte prosím používanie cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortimentZoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Značka Vyberte značku
»
zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť


Od prvých hrotov k flexibilnej podrážke so senzormi. Obuv Reebok už 120 rokov mení športový svet

Hľadáte kvalitnú športovú obuv na behanie? Na bicykel? Alebo do posilňovne? Potom sú pre vás topánky značky Reebok perfektným riešením. V továrňach tejto spoločnosti sa totiž už vyše 120 rokov rodia revolučné športové topánky, ktoré každým novým modelom o míľový krok predbiehajú svoju konkurenciu. A zatiaľ to nikto nedokázal zmeniť.

 

Všetko začalo roku 1895

Rozprávkový príbeh značky Reebok napísal svoju prvú kapitolu na konci 19. storočia, kedy anglický šprintér Joseph William Foster dostal zaujímavý nápad - namontovať na svoje bežecké topánky ostré hroty. Dal tým vzniknúť vôbec prvým tretrám na svete - a pretože ostatní bežci boli z jeho nápadu úplne na vetve, zaobstaral si Foster malú obuvnícku dielňu. V tej vyrábal športové topánky, ktoré niesli názov Foster's Shoes.

 

Trvalo iba 5 rokov, než Foster dokázal svoje obuvnícke remeslo vypilovať k dokonalosti a priviesť na svet topánky, ktoré zmenili vtedajší bežecký svet. Jeho model Foster Deluxe Spike nosili bežci na celej planéte ďalších 50 rokov a úplne ním vyradil z hry všetku mysliteľnú aj nemysliteľnou konkurencii. Jednoducho dielo génia.

 

Inšpirácie v malej africkej gazele

Uplynulo ďalších 58 rokov, než sa roku 1958 Fosterovi vnukove zamysleli, či by nebolo vhodné zmeniť názov spoločnosti. Chceli totiž, aby meno firmy lepšie vystihovalo ľahkosť, rýchlosť a obratnosť vyrábané obuvi. A tak svoju firmu pomenovali Reebok - podľa drobné juhoafrickej gazely.

 

Hoci Reebok už v tej dobe vyrábal špičkovú športovú obuv, stále mu chýbal onen potrebný celosvetový ohlas. To sa zmenilo v roku 1979, keď na jednej výstave objavil topánky Reebok predajca outdoorového oblečenia Paul Fireman. A pretože ho obuv zaujala, ihneď si zakúpil licenciu pre severoamerický trh a ešte ten istý rok v Spojených štátoch predstavil prvé páry bežeckých topánok. Sláva značky Reebok začala prekvitať.

 

Zlatá leta až po súčasnosť

V 80. a 90. rokoch ohlas firmy Reebok po celom svete silnel. Zásluhu na tom mala dámska obuv Freestyle určená špeciálne pre aerobik alebo revolučná obuv s technológiou Reebok pump, ktorá na základe aktuálnej potreby automaticky upravovala veľkosť topánky tak, aby dokonale obopínala priehlavok. Obuv tak perfektne sedela a noha v nej bola úplne stabilná. Dnes topánky Reebok pump požívajú športovci v rôznych odvetviach, hoci najväčšiu slávu získali v basketbale.

 

V posledných rokoch Reebok pracuje na zdokonaľovaní svojich topánkou - roku 2010 uviedol technológiu ZigTech na tlmenie nárazov a roku 2012 predstavil flexibilnú podrážku so senzormi pre prirodzený a pohodlný pohyb chodila.

 

Stručne a jasne - obuv Reebok je pre vaše športové výkony tím najlepším. Či už sa venujete čomukoľvek.

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať