OTTO používa cookies aby vám mohol poskytnúť čo najkvalitnejšie služby. Pokiaľ chcete pokračovať na stránke potvrďte prosím používanie cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortimentZoradiť podľa

Farba Vyberte farbu:
filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active filter_active
Zrušiť
Cena Vyberte cenu
- zrušiť


Topánky Puma nosili Pelé, Maradona alebo Becker. Teraz s tým môžete začať aj vy

Obuv, nohavice, mikiny, tričká a ďalšie športové oblečenie značky Puma je už vyše 70 rokov synonymom tej najvyššej kvality. Z futbalistov Pumu využívali napr. Pelé, Eusébio alebo Diego Maradona, z tenistov treba Boris Becker a z atlétov ju nosí zase najrýchlejší muž planéty - Usain Bolt. Teraz sa k tejto výnimočnej spoločnosti môžete pridať aj vy.

 

Zrodená v bratovražedné súboji

História značky Puma siaha až do roku 1924, kedy nemeckí bratia Rudolf a Adolf Dasslerovi pracovali v rodinnej továrni na obuv - Gebrüder Dassler Schuhfabrik. S touto firmou boli veľmi úspešní a zdalo sa, že majú našliapnuté naozaj vysoko. Zvlášť, keď americký atlét Jesse Owens s ich obuvou v roku 1936 vyhral štyri olympijská zlata.

 

Idylku bratov Dasslerov však prekazila 2. svetová vojna. Obaja sa pridali k nacistickej strane, ale zatiaľ čo Adolf vstup vnímal ako nútené zlo, Rudolf svojej vlasti slúžil oveľa oddanej. Postupom času medzi bratmi eskaluje napätie, ktoré umocňujú nielen rozdielne názory, ale aj údajné pletky medzi ich manželkami. Celý spor vrcholí tým, že Rudolf po skončení vojny musí do internačného tábora, kam ho svojím udaním údajne poslal Adolf.

Roku 1948 sa bratia definitívne rozchádza. Adolf si berie 2/3 zamestnancov z rodinného podniku a zakladá firmu Adidas (odvodenú od svojho mena ADI DASsler), Rudolf sa zvyšnou tretinou zakladá spoločnosť nazvanú Ruda (RUda DAssler). Neskôr mu však tento názov nepríde príliš pútavý - a zmení ho na Puma.

 

Fabriky Adidas i Puma sídlili v rovnakom meste a rozdelili celé Nemecko (a vlastne aj Európu) na dva znepriatelené tábory. Jedni nosili značku Adidas, druhí značku Puma. A vzájomne medzi oboma skupinami pôsobila veľká nevraživosť.

 

Záruka najvyššej kvality

Dnes už je na historické spory dávno zabudnuté - a hoci Puma čo do veľkosti na Adidas stále nestačí, ponúka športové oblečenie prvotriednej kvality. Nohavice, mikinu, tričko alebo obuv značky Puma navyše oceníte nie len pre ich funkčné vlastnosti, ale aj zo sociálnych dôvodov.

Puma roku 2009 predstavila nadačný projekt Pumavision, v rámci ktorého sa zaväzuje k podpore udržateľnosti zdrojov a mieru. O rok neskôr potom predstavila ekologické škatule na svoju obuv, ktoré údajne spotrebujú oveľa menej papiera - a navyše pri výrobe znižujú emisie oxidu uhličitého.

 

Kúpiť si obuv, nohavice alebo tričko značky Puma skrátka nie je len o kvalite. Je o životnom postoji. O celkovom životnom štýle. Kúpte si u nás v Otto aspoň jeden kúsok oblečenia Puma a určite nám dáte za pravdu.

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať