OTTO používa cookies aby vám mohol poskytnúť čo najkvalitnejšie služby. Pokiaľ chcete pokračovať na stránke potvrďte prosím používanie cookies.

Súhlasímx
Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní Nákup 24 hodín denne Zaplatíte až po prevzatí tovaru Doprava zadarmo pokiaľ objednáte nad 85 Eur

x

fSortimentNaj modely


Pohodlné, funkčné aj elegantné. Športové oblečenie presne podľa vašich predstáv

Ak športujete (alebo s tým zrovna hodláte začať), potrebujete zodpovedajúce športové oblečenie. Kvalitnú obuv, pohodlné a funkčné nohavice alebo šortky a pohodlné a funkčné tričko, mikinu, prípadne bundu. Poradíme, ako také oblečenie správne vybrať.

Obuv: až o číslo väčšie

Kvalitné topánky sú pre šport vôbec tým najdôležitejším. Odporúčame v tomto prípade nešetriť a zaobstarať si obuv od preverené značky - kráľom na poli športovej obuvi sú topánky značky Puma, dobré sú tiež Adidas, Nike alebo Reebok.

Pri samotnom výbere si ako prvé postrážte veľkosť - športové topánky kupujte vždy o pol čísla alebo o číslo väčšie, než mäte bežnú obuv. Noha totiž pri športe pracuje a mierne nateká, takže potrebujete, aby mala v topánke dostatok priestoru navyše. Ak by ste si zaobstarali športovú obuv v rovnakej veľkosti, ako civilnú, budú vás pri športe bolieť holene, lýtka alebo aj chrbát.

Samotnú topánku potom vyberajte podľa účelu použitia. Bežecká obuv je kapitola sama o sebe a v obchodoch býva zvlášť označené. Pokiaľ hodláte chodiť do ťažkého terénu, kúpte si trekingové topánky s vysokou podrážkou. Naopak do haly stačí tenká, ale ideálne protišmyková a tzv. non-marking podrážka, ktorá nenecháva na podlahe tmavé šmuhy.

Nohavice a bundy: podľa účelu použitia

Nohavice a bundy vždy kupujete v závislosti na tom, k čomu ich budete potrebovať. Pre športovanie v interiéri postačí ktorejkoľvek - stačí, aby sa vám nohavice páčili a cítili ste sa v nich dobre. Pri outdoorovom využitie už musíte riešiť funkčné vlastnosti.

Ak sa chystáte na hory alebo do chladnejších krajín, voľte nepremokavé oblečenie (s vysokým vodným stĺpcom), ktoré je zároveň dostatočne hrejivé. Naopak pri športe v menej extrémnych podmienkach pre vás bude najdôležitejším parametrom priedušnosť oblečenie, aby ste sa toľko nepotili a dostávali vlhkosť preč od tela. Treba Adidas u niektorého svojho oblečenia používa funkciu Adidas ClimaCool, ktorá je z hľadiska regulácie teploty ľudského tela úplne perfektná.

Nezabúdajte na doplnky

Kvalitu vášho športového výkonu ovplyvňujú tiež zdanlivé maličkosti - športové doplnky. Športovcom s dlhšími vlasmi odporúčame čelenku, na ruku si dajte potnú pásku, kĺby pri veľkej záťaži spevnite bandážou. Uvidíte, že sa vám bude cvičiť lepšie.

Kvalita športového oblečenia má vplyv na to, aké výkony budete podávať a aké výsledky vám športová aktivita prinesie. Preto pri výbere vsádzajte na preverenej športovej značky typu Adidas, Nike, Puma, Reebok alebo Mizuno. Ich história, ohlas a zákazníci jednoducho neumožňujú, aby tieto značky na trh púšťali zlé výrobky. Ako zákazník z toho môžete profitovať.

Hore >
X

Ďakujeme Vám za hodnotenie!

Nasledujúci text bol zaznamenaný:Súhlasíte s tým, aby krstné meno bolo publikované pri hodnotení.


Vaše hodnotenie:


Vaše hodnotenie je prijaté v našom systéme, po spracovaní bude zverejnené na našich stránkach do 72 hodín od odoslania.

Pokračovať