Spoločnosť Pantone Color už 20 rokov vyberá farbu roka, ktorá bude následne rozhodujúca vo všetkých oblastiach života. Na základe ich oznamu, ktorý zverejnili vlani v decembri, je farbou roku 2019 odtieň s kódom 16-1546, marhuľová koralová, príjemná a teplá farba, ktorá zároveň ponúka optimistický, veselý a energizujúci výzor. Oproti minuloročnej dramatickej a provokatívnej ultrafialovej je určite priateľskejšia, takže v rámci oblečenia je možné ju nosiť ešte rozmanitejšie a v širšom okruhu. 

OBLEČENIE NA KAŽDÝ DEŇ

V tejto chvíli je nájsť presný farebný kód výzvou nielen v našej garderóbe, ale aj v obchodoch, preto buďme trošku pružné, aj takmer Living Coral je dokonalá voľba. Po zvyšok zimy bude naše oblečenie maximálne trendy aj pomocou šálu alebo čiapky, ale ak nám tento odtieň nie je blízky, potom si v koralovej farbe môžeme zaobstarať tašku alebo náhrdelník. Vďaka jej ružovkastému nádychu pristane prakticky každému, nie je vôbec vtieravá a dobre ladí aj s inými farbami. V odtieni 16-1546 ukážu obzvlášť dobre pletené pulóvre a blúzky, ale môžeme ho nosiť aj na džínsoch alebo sukniach, hoc aj ukrytý vo farbách kvetinového vzoru.

SPORTOVÉ OBLEČENIE

Vďaka jej energickosti sme túto farbu aj doteraz často videli v motívoch mužského a ženského športového oblečenia a športových topánok. Tento rok získa viac priestoru a väčšie plochy: okrem tričiek, pulóvrov s kapucňou, búnd, nohavíc na jogu bude rozhodujúcou farbou aj tohtoročnej plavkovej módy. Living Coral je farba, ktorú si hneď obľúbime a preto je možné, že si ju v šatníku necháme aj budúci rok, hlavne ak sa nám podarí nájsť naozaj pohodlný, športový kúsok. Oplatí sa teda hľadať, experimentovať a spájať ju s ostatnými farbami. 

ELEGANTNÝ VZHĽAD

V kombinácii so striebornými šperkami, striebristými topánkami a šatkami sa môžeme priblížiť k okúzľujúcemu výzoru morských koralovcov, k jasu žiariacemu na koraloch a s čiernou a sivou dosiahneme matnejšiu, vycibrenejšiu eleganciu. Byť od hlavy po päty oblečená v Living Coral je v slnečných mesiacoch oveľa vznešenejšie, než v zimnom období. Zatiaľ sa uspokojme s jedným-dvomi menšími kúskami a na leto si zaobstarajme najkrajšie koralové šaty, ktoré sa pri strete s našou opálenou pokožkou zmenia na obzvlášť temperamentné a plné života.

ROMANTICKÝ ŠTÝL

Nie je prekvapením, že ružovo-marhuľová farba má v romantickom štýle prioritné miesto. Jej veselosť a nenútenosť sa skvele prispôsobí nazberkanému-čipkovému snu zo začiatku 19. storočia, či už sa jedná o každodennú romantiku, alebo o príležitostný outfit. Žiaľ, nie každý typ postavy v nej vyzerá krehko, ale každý typ postavy si v ponuke nájde niečo, čo jej pristane. S rovnými čiernymi šatami sú koralové topánky s čipkovou vložkou rovnako romantické, ako klobúk s koralovými kvetmi. Ak sa pohybujeme s ľahkosťou, potom môžeme bez obáv siahnuť po najväčších, najhodvábnejších, najhonosnejších kúskoch, toto je ten rok, kedy naše romantické city môžu odzrkadľovať aj naše šaty.

Nie je otázne, že veselá Living Coral bude tento rok súčasťou každej dekorácie. V cukrových polevách a krémoch cupcake-ov a tort, v bižutérii, v hodinkách, perlách, vo farbách na steny a vo farbách nábytku, ale možno si skôr všimneme aj kvety koralovej farby.

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.