Čo budete potrebovať k bleskovo rýchlej premene?

Výrazný a štýlový bytový textil, doplnky, a keď sa ešte do bytu zmestí/finančne zvládne: nábytok. Do pozemského Raja sa môžete dostať viacerými spôsobmi, ale najrýchlejšie to pôjde, ak použijete najcharakteristickejšie farby: intenzívnu zelenú, sviežu žltú, jasnú oranžovú, intenzívnu tyrkysovú teplú červenú, ktoré môžete podľa nálady tlmiť hnedou, čiernou a bielou alebo ešte viac rozžiariť zlatou a bronzovou. Pri zachovaní striedmosti je možné miešať všetko so všetkým.

Divoké vzory

Základom intímneho karibského prostredia je bujná vegetácia, motív nekonečného pralesa, palmy, kokosy, u nás sa nerodiace ovocie, ktoré môžu byť zobrazené na závesoch, vankúšoch alebo kobercoch. Ak vám postačí menšia zmena, vyberte si obrazy, fotky s botanickou témou (či už z vlastných ciest alebo z internetu) alebo kresby, či ilustrácie listov obrovských stromov pretekajúcich sa o svetlo. Takéto si môžete vytvoriť aj sami, dokáže to ktokoľvek, stačí na to pár minút nácviku, tmavšia zelená farba na obrysy a svetlejší zelený odtieň na zafarbenie listov. Ako rám dokonale poslúžia nespracované, hrubé laty alebo konáre stromov.  

Domáca mini džungľa

Ak sympatizujete s myšlienkou domácej mestskej džungle, ktorej dominujú živé zelené rastliny, tak prišiel jej čas a apropo. Aj pre začínajúceho izbového záhradníka je leto najvhodnejším obdobím na nákup nových izbových rastlín a nájdenie miesta v byte, kde budú umiestnené. Pri ich umiestnení si ako vzor pozrite džungľové rastliny, ktoré rastú na niekoľkých úrovniach podľa rozdielnych svetelných požiadaviek. Rovnako dobre sa môžu cítiť na zemi, na stojanoch, na poličkách, či na vrchu skrine, ako aj zavesené v závesných kvetináčoch alebo košíkoch. Lanami môžete imitovať liany, medzi ktoré môžete ukryť dekoračné predmety v tvare papagája, opice, ananásu alebo banánu alebo použite prvky exotickej kultúry, imelá, kamene, či vyrezávané masky.

Exotické doplnky

Pohovka, ako kľúčový prvok obývačky je taktiež kľúčovým prvkom atmosféry. Ak farebne nijako nezapadá do vašej vysnívanej predstavy, oživte ju farebnými letnými prikrývkami prehodenými cez jej opierku, vankúšikmi, uložte pred ňu ratanovú taburetku alebo výrazný puf a kúpte si to krikľavé kreslo, ktoré ste si už dávno vyhliadli.

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.