Pre každého existujú perfektné džínsy, len ich nie je jednoduché nájsť. Nová sezóna prináša veľa prekvapení tak v strihoch, ako aj vo farbách a vzoroch, takže pohodlné džínsy podľa aktuálneho trendu môžeme nájsť na akúkoľvek postavu.  

Ak si uvedomujeme naše vonkajšie danosti, tvar a miery nášho tela, niektoré typy džínsov môžeme ihneď vylúčiť. S krátkymi nohami nie je šťastné si vybrať strih s nízkym pásom, so silnými stehnami svetlé odtiene, s tenkými nohami príliš široký strih nohavíc… a tak ďalej. Ak sme niekedy nosili alebo si aspoň vyskúšali nejaké džínsy, mohli sme okamžite zistiť, ktoré nám sedia a ktoré nie. Nech sú tie ostatné akokoľvek lákavé, zostaňme pri osvedčených modeloch.

Najužšie skinny fit džínsy sa vyrábajú z najkvalitnejších pružných inteligentných materiálov, rôznymi spôsobmi prania a vyšúchania. Ich cieľom je, aby čo najprirodzenejším spôsobom kopírovali krivky a pohyb nášho tela a pritom ostali stopercentne pohodlné. Zároveň však musíme počítať s tým, že časom sa môžu vytiahnuť o pol až jednu veľkosť. Ikonický priliehajúci slim fit štýl rovnako kopíruje líniu nôh, je však trocha voľnejší, preto môže byť ideálnou voľbou pre rôzne postavy. Ak sme so strihom spokojné, pozrime si umiestnenie a veľkosť vreciek, gombíkov a zipsov. Vodorovné alebo nízko umiestnené a veľké prvky veľmi rozširujú, vysoko a vertikálne našité menšie prvky vizuálne predlžujú. 

Straight leg džínsy s rovnými sárami sú najvhodnejšie k akémukoľvek outfitu, pre ktorúkoľvek vekovú skupinu, na akúkoľvek udalosť, kde je povolené neformálne oblečenie. Na visačkách dnes nájdeme informáciu nielen o šírke pásu, ale aj o dĺžke nohavíc, ktorá je pre nás dôležitá, ak naše džínsy nechceme pošliapať, ťahať ich po zemi alebo ich spodný lem nevýhodne vyhrnúť. Ak predsa len budeme potrebovať krajčírku, prihliadnime na to, že ku každej výške opätku potrebujeme nohavice skrátiť na rôznu dĺžku, preto sa najprv musíme rozhodnúť, s čím chceme naše nohavice nosiť.  

Tento rok je moderný aj boot leg, bootcut strih, tak s vysokým pásom, ako aj s nízkym sedom. Toto poteší najmä ženy s dlhými nohami, hlavne, ak hippie/bláznivý štýl uprednostňujú aj čo sa doplnkov týka. Tento strih rozhodne nie je vhodný pre všetky typy postáv, preto ho nesiľme, ak si nie sme isté. Jeggings budú podobne ako legíny pravdepodobne večné kúsky, sú totiž príliš pohodlné na to, aby sme sa ich vzdali. Vyberme si najlepšiu kvalitu, aby sa opotrebovali alebo vyťahali čo najneskôr, lebo hoci je ich nosenie, pranie, zaobchádzanie s nimi neskutočne jednoduché, je veľkým sklamaním, ak nepriliehajú poriadne k našej postave. Aj keď vďaka falošným švom, vreckám a iným dekoračným prvkom vyzerajú ako skutočné džínsy, nezabudnime na to, že nimi nie sú. Ak ukazujú z nášho tela viac, ako je potrebné, kombinujme ich s dlhšími vrchnými dielmi.        

Boyfriend, girlfriend a mom džínsy označujú svoj štýl pomerne jednoznačným spôsobom, avšak takto vymedzené nie sú všade dostupné. Pôvod Boyfriend džínsov vedie späť až k Marilyn Monroe a vo všeobecnosti sa o nich dá povedať, že sú protikladom vyššie spomenutých úzkych modelov. Bez ohľadu na to môžu byť veľmi sexy, ich voľnejší strih je totiž premyslený, v žiadnom prípade nie nevýhodne visiaci, či krčiaci sa. Girlfriend štýl je ich ženskejšou verziou, lepšie sedia na bokoch, na nohách majú rovnejší, užší strih. Mom džínsy sú klasikou zo začiatku 90-tych rokov. Vysoký pás, veľké vrecká vzadu, silný zips, často silno vyšúchaná látka, ideálne sú so športovou obuvou, či s topánkami bez opätku na všedný deň.        

Všetky uvedené modely sú k dispozícii aj v ozdobených verziách. Tento rok sú najobľúbenejšie s pruhmi na bokoch, vyšívané, s gombíkmi, ako aj roztrhané džínsy.

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.