Niet na svete iného slova, za ktorým by sa skrývalo toľko významov a príbehov, ako MATKA. Všetci v sebe uchovávame hlboký, s ničím neporovnateľný pocit, ktorý nás viaže k osobe, ktorú nazývame mama. To, ako ju vidíme, a ako pri nej vidíme seba, sa stále mení, stabilný je len večný kolobeh, v ktorom sa od nej chceme raz vzdialiť a inokedy zas k nej priblížiť.

Úloha matiek je najväčšou úlohou na svete. Či už sa na ňu pripravovala alebo do nej len spadla, či s ňou bojuje alebo v nej pláva ako ryba vo vode, nič to nemení na podstate: bez nej by sme neboli tým, kým sme. Oslávme ich teda v tento deň, poďakujme im za lásku, za starostlivosť, za učenie a výchovu, za útechu a odpustenie, za spoločné chvíle, za boje, za náš život… a keď už to nie je možné slovami, urobme tak aspoň v myšlienkach.

Aj ty si matka? Nedokonalá, ale celkom dobrá? Práve to je dokonalé! Vtedy spoznáš rovnováhu, ktorá existuje niekde medzi vedením a usmernením, pri ktorej vieš, že tvoje dieťa je samostatný tvor so samostatnými myšlienkami a tvojou úlohou je len pomáhať mu ostať v harmónii so sebou samým. Toto je najdôležitejšou úlohou matiek. Vytvoriť tú bezpečnú atmosféru, také vyvážené a podporujúce prostredie, v ktorom sa detská duša môže v pohode a v pokoji vznášať.  

Mamy a babičky, buďte hrdé na to, čo viete dať svojim deťom a vnúčatám. Z blízka, či z diaľky, denne alebo práve vtedy, keď vás potrebujú, ste tam pre ne a to dnes oslavujeme. Želáme vám šťastný Deň matiek!

olyczka | adobe stock

TOP 10 DARČEKOVÝCH NÁPADOV KU DŇU MATIEK

  1. Vlastnoručne vyrobený pozdrav s kresbami
  2. Kvety
  3. Čokoláda v darčekovom balení
  4. Hrnček s nápisom
  5. Menší suvenír
  6. Náhrdelník s príveskom v tvare srdca
  7. Elegantná jarná šatka
  8. Taška/kabelka s kvetinovým motívom
  9. Elegantné hodinky
  10. Praktická a pekná peňaženka
Sweet Deluxe retiazka s príveskom v tvare srdce 34,99 EUR | Krojový náhrdelník s príveskom v tvare srdca, Lusana 14,99 EUR
J.Jayz Módny šál 17,99 EUR | Heine Šál so strapcami 19,99 EUR | Desigual Taška »BOLS DARK AMBER IMPERIA« 53,99 EUR
Desigual Taška »BOLS ISOLA BREDA MAXI« 53,99 EUR | CALYPSO WATCHES Náramkové hodinky Quarz »Trendy, K5751/1« 27,99 EUR
s.Oliver RED LABEL Náramkové hodinky Quarz »SO-3545-LQ« 86,99 EUR | Tom Tailor Peňaženka »APRIL« 35,99 EUR

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.