Aké sú módne trendy tejto jesene? Čo ostáva a čo sa nenosí z minuloročných obľúbených kúskov odevov a štýlov? A čo by sme mali nosiť v zime 2018? Ktoré sú najdominantnejšie farby jesene a zimy?

Každý začiatok ročného obdobia je vzrušujúci aj v módnom svete. Nové farby, vzory, strihy, ktoré určia nasledovné mesiace a veľké rozhodnutia, či ich máme zaradiť do našej garderóby a nášho štýlu alebo máme súčasnému trendu povedať nie. Tento rok je obzvlášť ťažké odolať, pretože farby jesennej prírody, od žltej, cez výraznú červenú, až po hnedú, sa v ponuke nachádzajú v plnom rozsahu.

Niet pochýb o tom, že táto sezóna prinesie späť 80-te roky a tak nám poskytne veľa priestoru na nostalgiu. Zamat, lesklé a trblietavé materiály, novo navrhnuté vypchávky, obrovská farebná bižutéria, toto všetko je perfektným spojením minulosti s prítomnosťou. Tento rok očakávame pripravení aj chladné počasie, vrstvenie oblečenia je teraz nielen povolené, ale priam povinné! Aby sme sa pred chladným počasím cítili chránení, môžeme si obliecť toľko – dokonca aj pletených pulóvrov – koľko si len želáme.

KÁRO AJ NAĎALEJ 

Káro je nadčasové, unisex, kombinovateľné tisíc spôsobmi, preto je výhrou a základným kúskom z každého hľadiska. Túto jeseň a zimu je v móde najjednoduchšia flanelová košeľa, aj najvycibrenejší oblek so vzorom Eszterházy-kára. Aj naďalej sa môžeme rozhodnúť pre škótske káro alebo glenček v klasickej červenej farbe, ale aj v extrémnejších žlto-čiernych, tmavozelených alebo červeno-sivo-čiernych odtieňoch. Navyše nielen pre vrchnú časť odevu, ako sú košele, kabáty, pletené svetre, ale aj pre moderné sukne alebo nohavice, hoc aj k športovej obuvi, rovnako pre mužov, ako aj pre ženy.

TVÍD

Oficiálnym materiálom chladnejších ročných období je mäkká a zároveň pevná a teplá vlnená látka tvíd, ktorá je nepremokavá, trvácna a môže nám pripomínať írskych a škótskych poľovníkov. Aj tentokrát platí hra s farbami: do základných farieb jednoduchého vzoru alebo vzoru rybej kosti namiešali tento rok farbenú vlnu, čím môžeme dosiahnuť omnoho hravejší účinok, ako tradičnými tvídmi severných ostrovov.

WESTERN ŠTÝL OBLEČENIA

Minimalistické vlny minulých rokov tentokrát nenamútia veľa vody, rozhodne je prítomný westernový štýl, ktorý je nápaditý a každým svojím prvkom verný svojmu názvu. Džínsové košele, farebné a vzorkované pončá pripomínajúce americké indiánske kroje a čižmy s krátkou sárou prinášajú do chladnej jesene a ľadovej zimy atmosféru folklóru. Túto sezónu sa smelo oblečme ako európsky kovboj a s doplnkami, vrátane klobúka, môžeme zájsť až do extrémov. Tak v ženskom, ako aj v mužskom oblečení sa môžeme stať tými najodvážnejšími westernovými charaktermi, aké sme videli len vo filmoch.   

FARBY ZEME A FAREBNÉ ZVIERACIE VZORY

Farby zeme budú tento rok prostriedkom milovníkov konzervatívnejších štýlov, zatiaľ čo farebné zvieracie vzory prívržencov odvážnej módy. Šaty, pulóvre, topy, dokonca aj topánky sa prispôsobujú prírodným vzorom divokej zvery, aj keď farbami sa často líšia a to samozrejme do ešte divokejších farieb. 

K noseniu leopardieho, zebrieho, hadieho alebo tigrieho vzoru treba trocha smelosti, súčasne je však sebarealizáciou a zároveň prejavom našej slobodnej nátury, sily a odvahy vo všetkých oblastiach života. Posledným hľadiskom nie je ani praktickosť, nakoľko sa zjednoduší výber ostatných častí nášho oblečenia. Extravagantná, nepochybne výrazná zvieracia potlač nepripúšťa iné výstredné kúsky, takže k dosiahnutiu harmónie vyžaduje neutrálne (čierne, sivé, hnedé, zemité) farby.

Nezabudnime, že základom sme my sami, tón našej pleti, farba našich očí a vlasov, takže k nim treba prispôsobiť náš výber z nádherných, občas krikľavých farieb jesennej a zimnej kolekcie. Nebojme sa odevov s úplne novým efektom, ale buďme uvážení, prihliadajme na ich variabilnosť a na rovnováhu medzi súčasnou módou, pohodlnosťou a vlastným štýlom.

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.