Znovu sa objavili vzory, strihy a farby, ktoré boli v móde pred 20 – 30 rokmi.  Ak ich prežívame už druhýkrát, spája sa nám s nimi hromada zážitkov. Boli sme deti alebo tínedžeri, keď sme si obliekali takéto veci? Máte ešte niekde uložený top, ktorý je znovu v móde? Môže sa naozaj nosiť? Áno, naozaj!

Jedinečné vzory

Hippie/boho štýl je večný, veď existujú úspešné značky, ktoré navrhujú výlučne takýto štýl odevu. Hoci sa neustále mení a nie je isté či  hlavný prúd módy prijme tento veselý štýl alebo sa objaví iba na festivaloch, rok 2019 bude rokom, keď  sa jeho najcharakteristickejšie kusy stanú záležitosťou každodenného nosenia. Popri veľkých kvetinových a farebných vzoroch budú aj tento rok letieť háčkované topy, patchwork a batikované šaty, ktoré sa kedysi vyrábali doma. Čudovali by sme sa, ak by sa tieto odevy tento rok neobjavili  na veľkých európskych festivaloch.

Všade zvieracie motívy

Už aj minulý rok boli trendové motívy zvieracej kože, ktoré budú v súčasnosti ešte populárnejšie. Počas leta môžete nosiť pestré, veselé farby na blúzkach, košeliach, sukniach a šatách s motívom zebry, leoparda a hada. Ak je na vás tento nápaditý vzor na veľkej ploche príliš, zostaňte pri menších doplnkoch, opaskoch, kabelkách, elegantných a športových topánkach.

Pre tých, ktorí sú zástancovia nohavíc

V 80. rokoch minulého storočia bol veľkým hitom nohavicový kostým, ktorý sa teraz bude nosiť v zoštíhlenom prevedení v pastelových farbách.  Od minulých trendov sa líši iba tým, že nový typ kostýmu možno nebude taký pohodlný, no napriek tomu ho môžete nosiť so športovými a pohodlnými topánkami,  ale aj s vysokými podpätkami, tričkom, košeľou alebo blúzkou.

Cyklistické nohavice boli naposledy v móde  v 90. rokoch. Na mólach a v šatníkoch celebrít sa objavili nedávno, vynára sa však otázka, ako veľmi sa dajú nosiť počas bežných dní. Ak máte odvahu, tak ich doplňte  dlhšími tunikami, krátkymi šatami, hlavné je, aby vrch siahal až po stred stehna, aby sa zakryli chúlostivé partie.

Podľa módnych predpovedí sa pomaly končí éra skinny džínsov. Objavili sa voľné,  kapsáčové cargo nohavice, na ktoré si však treba dať pozor, lebo rozširujú. Muži ich nosia dlhšie, ale či budú mať úspech u dám hlavne v zelených farbách, to sa ešte nedá predpovedať. V členkoch nariasené a s veľmi priliehavým prevedením dobre ukážu s vysokými podpätkami. So športovou obuvou si môžete zvoliť širšie a na spodku vyhrnuté varianty.

Krikľavé neónové farby

Je to aspoň 30 rokov, čo sa nosili neónové farby a odvtedy sa tolerovali iba v športovom oblečení. Tento rok budú pouličnou módou pre odvážnejších. Krikľavo žlté prevedenie pripomína leto, ale treba s ňou narábať opatrne, pretože sa ľahko dosiahne papagájový efekt. Môže sa kombinovať s bielou, čiernou, šedou a béžovou. Pink  je ženská farba, tiež sa môže kombinovať s bielou, čiernou, béžovou a ťavou hnedou. Modrá a zelená sa k nej nehodí, vyhýbajte sa im. Farbou roka je svieža koralová, ktorá sa môže nosiť so svetlejšími alebo tmavšími variantami, bielou, čiernou a hnedou. S neónovo zelenou treba byť opatrný najviac, pretože je veľmi krikľavou a výraznou farbou. Okrem klasickej bielej sa môže kombinovať s čiernou, béžovou a rifľovinou. Oranžová je tiež výrazný odtieň, ktorý treba vedieť nosiť. Vynikajúco ukáže na doplnkoch, hlavne v kombinácii s tmavomodrou.

03.04.2019

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.